AirPower Mini İsimli Yeni Bir Cihaz Gözüktü

0
1206
AirPower Mini

Apple tanıtımı çok canlı geçmedi. Tanıtım biraz sönük kaldı. Şöyle ki markanın yeni akıllı telefonları gelmedi ve bunun yanında tanıtılan ürünlerdeki değişiklikler de çok göz batmadı. Ama bir etkinlik daha olacak. Bu etkinlik iPhone 12 serisinin geleceği etkinlik olacak. Ek olarak yeni ürünler de göreceğiz. Bunlardan birisinin de AirPower Mini olacağı ortaya çıktı.

İptal edilen AirPower şarj pedinin yeni versiyonu olacak olan ve daha mini ölçülere sahip olacağı söylenen AirPower Mini cihazının görüntüleri de yayınlanmış durumda. 9toMac5 tarafından ulaşıldığı belirtilen görsellerde çok daha küçük bir kablosuz şarj cihazının piyasaya çıkacağını göstermekte.

AirPower Mini İsimli Cihaz Nasıl Gözükecek?

Yeni cihaz, birinci nesil iptal olan AirPower cihazına göre çok daha küçük boyutlarda olacak. Tamamen dairesel bir tasarımı benimseyeceği net şekilde görülen AirPower Mini cihazının, avuş içi kadar bir boyutu olacağını anlıyoruz.

Yeni nesil kablosuz şarj cihazı olarak gösteriliyor ama bu boyutlarda bir cihaz için özellikler sınırlı olacaktır. İptal edilen AirPower cihazı boyut olarak bir hayli dikkat çekici bir boyutu sahipti. Aynı anda 3 farklı cihazın şarj edilebilmesini sağlayan bir şarj pedi vardı.

Yan yana sıralı bir şekilde ürünleri kablosuz olarak şarj edebileceğiniz bu cihaz, karmaşık yapısı ve bir o kadar karmaşık olan iç aksamı nedeniyle iptal edildi. Yani zaten böyle bir ürünün sunulması için birçok sorunun ortadan kaldırılması gerekiyor ki başta ısınma sorunu.

AirPower Mini

Bu sorunların giderilmesi yerine iptal edilen ürün şimdi AirPower Mini olarak gelebilir. Boyutlara bakacak olursak bu kez tek bir telefonu şarj etmek için kullanılacağı anlaşılan cihazın, hızlı şarj konusunda farklı olması bekleniyor.

Hızlı şarj teknolojisini desteklemesi ve kablosuz hızlı şarj konusunda iPhone modellerini rakipsiz bir hale getirmesi olasılığı var. Zaten Apple kablosuz şarj konusunda geri planda kalmaya başladı. Böyle bir adım atılması, markanın yarış içerisine bir daha katılmasını ve belki de liste başı olmasını sağlayacak.

İLGİLİ HABER:  En İyi iPhone 12 Kılıfları ( Pro, Mini ve Max)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?