AirPower Kablosuz Şarj Pedi Beklemeyin

0
162

2 yıl önce tanıtımı yapılan AirPower kablosuz şarj pedi, Apple’ın bu alanda ilk donanım ürünü olarak öne çıkmıştı. Marka yeni nesil cihaz için epey umutlandıran açıklamalar yapmış ve yeni nesil cihazın rakiplerinden farklı olarak aynı anda telefonu ve aksesuarları şarj edebileceğini açıklamıştı.

Apple tarafından yapılan tanıtım sırasında, gerçekten gelişmiş bir kablosuz şarj pedi geleceğini gördük. Fakat tanıtımın sonrasında bu ürün için bir adım atılmadı. Aradan geçen iki yıla rağmen ürün satışa çıkmadı. AirPods 2 sonrasında gelecek umuduyla beklediğimiz AirPower için şok karar ise kısa süre önce açıklandı.

AirPower İptal Edildi

Apple’ın AirPower’ın satışı için ne zaman açıklama yapacağını merakla bekliyorduk. Marka söz konusu ürünün satışına bir türlü başlamadığı gibi bu konuda bir tarih açıklaması da yapmamıştı. Tüm bunların üzerine AirPower iptal olacak söylentileri de yayılmıştı.

AirPower

Yaşanan sürecin ardından beklenen açıklama geldi. Apple yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında AirPower için iptal kararı alındığı net bir şekilde ortaya konuldu. Firma konuya ilişkin net bir açıklama yayınlayarak iptali resmileştirmiş oldu. Apple tarafından yapılan açıklama şöyle;

“Çok çaba harcadıktan sonra AirPower’ın yüksek beklentimizi karşılayamayacağını anlayıp, bu projeyi iptal etmeye karar verdik. Bu lansmanı dört gözle bekleyen müşterilerimizden özür dileriz. Hala geleceğin kablosuz olduğuna inanıyoruz.”

Bundan sonraki süreçte yeni bir kablosuz şarj pedinin satışa çıkması bekleniyor. Fakat bunun ne zaman geleceği ve nasıl değişiklikler barındıracağı konusunda bir bilgi yok. Görünen o ki Apple bu kez istediğini alamadı ve zarar edeceğini düşündüğü bir ürünü geri çekme kararı aldı. Markanın bu konuda yeni atılımlarının neler olacağını zaman gösterecek.

İLGİLİ HABER:  Apple Mac Pro Üretiminin Yerini Değiştiriyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?