AirPower Bilmecesi iOS 12.1 Beta ile Çözüldü

0
138
Apple AirPower

Apple’ın kablosuz şarj matı olarak duyurduğu AirPower, tam bir yılan hikayesine dönmüş durumda. Yeni akıllı telefonların ne zaman geleceği konusunda bir türlü net açıklamalar yapılmadı. iPhone X modelinin satışa çıkmasının ardından AirPower şarj matının da satışa çıkarılacağı belirtiliyordu. Fakat bırakın iPhone X akıllı telefonlarıyla beraber çıkmasını, AirPower aradan geçen 1 yıla rağmen ortada yok.

Durum böyle olunca, şarj matının iptal olduğu haberleri de gündeme geldi. Peki aynı anda 3 Apple ürününü şarj etmemizi sağlayacak olan AirPower matı gerçekten iptal mi edildi? Sorunun cevabı hem evet hem de hayır. Açıklayalım.

AirPower Geliştirilmeye Devam Ediyor

iOS 12.1 beta sürümünün yayınlandığını duyurmuştuk. Bu beta sürümüyle beraber kodların incelendiğinden de söz etmiştik. Hatta sitemizi takip ediyorsanız, kodlar içerisinde 2018 iPad modeline ilişkin ipuçları bulunduğunu da görmüşsünüzdür. Aynı kodlar içerisinde AirPower için bir güncelleme daha var.

AirPower

AirPower kullanırken görüntülenecek olan şarj arayüzü için yeni bir düzenleme yapıldığı görülüyor. Kodlar içerisinde yer alan düzenleme, cihazın geliştirilmeye devam ettiğini gösteriyor. Bunun yanında iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinin kullanım kılavuzları içerisinde AirPower ile ilgili ufak bir bilgi yer alıyor.

Neden Bu Kadar Gecikti?

Tüm bu ipuçları, şarj matının iptal edilmediğinin ipuçlarını veriyor. Peki, neden bu cihaz bir türlü satışa çıkmıyor? Sorunun cevabı geliştirme ekibinin açıklamalarında yatıyor. AirPower, aynı anda akıllı saatleri, iPhone telefonlarını ve Apple’ın kulaklıklarını şarj edebilecek. Yani aynı anda çoklu şarj yapılabilecek.

AirPower

İşin ilginç yanı, şarj olan tüm cihazlar iPhone akıllı telefonlarının ekranında görüntülenebilecek. Yani diyelim ki hem iPhone hem kulaklığınız hem de akıllı saat modelinizi şarj ediyorsunuz.

Mat üzerinde yer alan iPhone’un şarj arayüzünde, diğer ürünlerin şarj durumu hakkında da bilgi almak mümkün olacak. Bunun oldukça karmaşık bir sistem olduğu ve fiziksel olarak sınırlamalara neden olabileceği belirtiliyor. Haliyle AirPower gecikiyor. İpuçlarına rağmen iptal edilme ihtimalinin olduğunu da ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Gold Master Yayınlandı! iOS 12 Tarihi Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?