AirPods’unuzu nasıl temizlersiniz? En iyi ve güvenilir yöntem

2
214
airpods-temizligi
Airpods temizligi nasıl yapılır?

Apple AirPods’lar konusunda stok sorunları yaşıyorlar. Şimdi sipariş ettiyseniz 5-6 hafta sonra alabiliyorsunuz. Stok sorunları demek satış demek. Apple AirPods’ların satışı iyi giderken, birçok AirPods kullanıcısının ihtiyacı olan, airpods temizleme konusunu işleyelim dedik.

AirPods alırken kullanıcıların en çok dikkat ettiği özellik ses kalitesidir. AirPods’ların ses kalitesinin devamlı olabilmesi için temizlik çok önemli. AirPods’larda yağ, toz gibi atıkların bulunması ses kalitesini düşürecektir. Peki AirPods temizliği nasıl yapılır?

AirPods ve W1 Çipi

AirPods’unuzu temizlerken, ekstra bir özen göstermeniz gerekiyor. AirPods içinde bulunan küçük malzemeler, pil ömrünü kontrol eden, kablosuz bağlantı, ses düzenlemesi gibi işlemlerden sorumlu olan W1 çipinin zarar görmemesi çok önemli. AirPods temizlerken, W1 çipinin zarar görmesini engellemek için nazik olmalısınız.

airpods-temizligi
Airpods temizligi nasıl yapılır?

AirPods temizlemenin güvenli yolu nedir?

AirPods temizlerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, AirPods içini bozmayacak ve statik elektrik yüklemeyecek malzeme kullanmak. Dişfırçası gibi malzemeler, ataçlar ve iğne gibi malzemeleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Aynı zamanda solvent gibi malzemeleri de kullanmamalısınız.

AirPods temizlemenin en iyi ve güvenli yolu mikrofiber bez kullanmaktır. Bulabilirseniz antistatik fırça da iş görecektir. AirPods temizliğine başlarken antistatik bez kullanın ve hala yağ, toz gibi şeyler varsa, anti statik fırça da kullanabilirsiniz. İşin mantığı statik elektrikten kaçınmak. Statik elektrik 1000Volta kadar ulaşabilen ve cihazlar için tehlikeli olan bir gerilim türüdür.

Anti-statik bez çeşitli cihazlarla birlikte gelir. Örneğin, güneş gözlükleri, dizüstü bilgisayarlar, bazı akıllı telefonlar. Evinizde mutlaka bir tane vardır. Yoksa teknoloji marketlerden satın alabilirsiniz.

Kaçınmanız gereken şeylerden birisi de bilmediğiniz spreyler, deterjanlardan AirPods’unuzu uzak tutmak. AirPods ile birlikte gelen kullanım talimatlarını mutlaka okuyunuz.

Sizler AirPods’unuzu nasıl temizliyorsunuz? Önerileriniz nelerdir? Başkalarına yardımcı olmak için bizimle paylaşabilirsiniz.

Diş beyazlatma

2 YORUMLAR

  1. Benim de bir önerim var kulak temizleme çubuğu ile sesin çıktığı siyah yere bastımadan içinde döndürünce
    güzel bir şekilde temizliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?