AirPods’un pil ömrü iPhone veya Apple Watch ile nasıl öğrenilir?

0
780

Apple AirPods, tek şarjla 5 saat dinleme süresi, 2 saat konuşma süresi vadediyor. Şarjda 15 dakika kalarak 3 saat dinleme süresi ve ekstra 1 saat konuşma süresi sağlanabiliyor.

Kullanım sırasında, AirPods’un pil seviyesinin düşük olduğu şeklinde bir uyarı ile karşılaştıktan bir süre sonra da farklı bir ton pilin tamamen bittiğini gösteriyor. Bu sesli uyarıları beklemek istemiyorsanız ve AirPods’unuzun şarjının ne kadar kaldığını merak ediyorsanız, iPhone’unuzdan veya Apple Watch’ınızdan bunu görebilirsiniz.

iPhone üzerinden AirPods’un şarj durumunu öğrenmek

AirPods kullanmıyorsanız, onları şarj kutusuna koyun ve iPhone’unuzu onların yakınına götürün. AirPods’un şarj durumu iPhone’unuzun ekranında göreceksiniz. AirPodlarddan birini kutudan çıkardığınızda, diğerinin şarj durumunu görebilirsiniz. Bu şekilde tek tek AirPods’ların şarj durumunu görmeniz mümkün.

AirPods’un şarj durumunu, iPhone’unuzun kilit ekranından “Piller” bölümünden de görebilirsiniz.

İki AirPods da kulağınızda takılıysa, Piiler bölümü onların şarjının en düşük olanını gösterecektir. AirPods’lardan birini şarj kutusuna koyduğunuzda da sadece kutudaki AirPods’un pil yüzdesini görürsünüz.

Henüz “piller” araç çubuğunuz kilit ekranınızda yoksa; altta yer alan düzenle kısmından “Piller” araç çubuğunu ekleyebilirsiniz.

Siri kullanmayı seviyorsanız, ona; “AirPods’umun pil ömrü nedir?” diye sormanız yeterli.

 

Apple Watch üzerinden AirPods’un şarj durumunu öğrenmek

AirPods’larınızın şarj durumunu Apple Watch’unuzdan da izleyebilirsiniz. Bunun için;

  • Apple Watch’ınızdan Kontrol merkezine gelin.
  • Pil simgesine tıklayın.

 

AirPods’unuzun şarj seviyesini bu şekilde görebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Aşırı Pahalı Olacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?