AirPods Suya Düştü Ne Yapabilirim?

0
3075
AirPods suya düştü

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods, ter veya suya dayanıklı değildir. Ancak bazı kullanıcılar, kutusu ile birlikte suya düşürdükleri AirPods’larının zarar görmeden kurtulduklarını belirtiyorlar. AirPods’un paslanmaya karşı koruyucu kutusu, suya düşme durumlarında kulaklığı olası zararlardan koruyabiliyor. Siz de talihsiz bir şekilde AirPods’unuzu suya düşürdüyseniz, hemen telaş yapmayın. Bu makalede, AirPods suya düştü ne yapabilirim? sorusunun cevabını bulacaksınız.

AirPods Suya Düştü Ne Yapmalıyım?

AirPods’unuzu suya düşürdüyseniz, cihazın kutusu ve kulaklıkların sıvı hasarından sağlam kurtulması için aşağıdaki ipuçlarını takip edin:

  1. Kutuyu açın ve AirPods kulaklıklarınızı çıkarın.
  2. Kutuyu kapatın.
  3. Çıtçıtlı kilitlenebilir bir poşet içine silika jel (rutubeti önlemek için bazı ürünlerin içinden çıkan küçük kağıt poşet içinde bulunan madde) veya kuskus koyun. (Korozyon sürecini hızlandıracağı için pirinç kullanmayın.)
  4. Kutuyu poşetin içine koyarak ağzını kilitleyin.
  5. Hem kutuyu hem de AirPods’ları 24-48 saat arasında açık havada kurumaya bırakın.
  6. Süre sonunda AirPods’ları tekrar kutusuna koyun.
  7. AirPods kutusunu birkaç saat şarj edin.
  8. Son olarak AirPods’larınızı sıfırlayın (resetleyin).

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra kutu veya kulaklıklar çalışmıyorsa, Apple yetkili servisinden destek almanız gerekiyor.

NOT: Pek etik olmasa da, size şöyle bir yol önermek istiyorum: AirPods kutu ve kulaklıklarda su göstergesi bulunmuyor. Dolayısıyla cihazı ve kutusunu tamamen kuruttuktan sonra, suya düştüğünün anlaşılması oldukça zor. AirPods’unuzun garantisi devam ediyorsa, cihazınızı Apple servisine götürebilir ve durup dururken çalışmamaya başladıklarını iddia edebilirsiniz. AirPods’un suya düştüğü ile ilgili herhangi bir belirtiye rastlamazsa, cihazı ücretsiz olarak onarabilir veya yenisiyle değiştirebilirler.

İlgili Yazılar:

İLGİLİ HABER:  AirPods Kulaklıkları İçin Yeni Manyetik Kancalar İddiası

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?