AirPods Sürekli Bağlantı Kopma Sorunu İle Gündemde

0
702

Akıllı telefon aksesuarları konusunda en az akıllı telefonları kadar çok konuşulan markalardan biri olan Apple, genel olarak yüksek fiyatlı aksesuar satışları ile biliniyor. Özellikle son yapılan zamlarla beraber bu konuda gerçekten diğer markalara göre bir fiyat uçurumu oluşturan markanın son dönemde en çok gündem olan aksesuarı AirPods kablosuz kulaklıklarında da bu durumu aynen görebiliyoruz.

Gelen zamlardan sonra şu an 900 TL gibi iyi denilebilecek bir akıllı telefon fiyatında olan kulaklıkların bu fiyatına karşı sunduğu özellikler ne kadar yeterli? Daha doğrusu bu fiyata karşın gerekli mi? Soruları da yok değil. Zaten bu tip sorular ile gündeme gelen AirPods kulaklıklarının birde kullanıcılara yaşattığı sorunlar olunca Apple yeni seriden epey bir eleştiri almaya başladı. Şimdi sorun ise epey can sıkıcı.

AirPods Kulaklıkların Bağlantı Sorunu Yaşanıyor

İlk olarak yine kullanıcı bildirimleri ile ortaya çıkan sorunda kullanıcıların sürekli olarak telefon ile AirPods kulaklık arasında bağlantı sorunları yaşadığı belirtiliyor. Özellikle yeni seri akıllı telefonlarda böyle bir bağlantı sıkıntısı yaşanıyor derken sürekli Apple’a konu hakkında eleştiriler gelmesi ile beraber iyiden iyiye ortay çıkan sorunda yaşanan bağlantı sorunu neticesinde ise her seferinde yeni eşleştirme yapmak gerekiyor.

AirPods Kulaklık

Henüz yeni yayınladığı reklam filmlerinde bağlantılarının ne kadar sağlam ve ne kadar kolay olduğunu vurgulamasına rağmen Apple’ın bu konuda sürekli mesajlar alması firmayı da harekete geçirdi. Ardı ardına gelen mesajlar sonrasında Apple’ın konu hakkında bir inceleme başlattığı ortaya çıktı. Apple tarafından başlatılan inceleme sonrasında ise yaşanan sorunun doğrulanıp doğrulanmayacağı bekleniyor.

900 TL Fiyata Değer Mi?

Yaşanan bu son bağlantı sorunlarından sonra Apple’ın bir güncelleme yaparak sorunu çözeceği düşünülmekte. Fakat bu sorunla beraber bir kez daha gündeme gelen konu gerçekten AirPods kulaklıkların 900 TL gibi bir fiyata değer olup olmadığı. Daha önce parça kalitesi konusunda da eleştirilen ve en önemlisi de parçalarının onarımının mümkün olmadığı uzun süredir konuşulan kulaklık serisinin böyle devam ederse kullanıcı kitlesi de epey düşecek gibi.

İLGİLİ HABER:  Bu Kez Apple AirPods Alev Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?