Apple kulaklık sektörünü sevdi. Kablosuz kulaklıklar için farklı seçenekler geldi ve ciddi satış rakamları elde edildi. Yükselen satış rakamlarından sonra şimdi ise kulaküstü kulaklık geliyor. Bu alanda yeni model AirPods Studio olarak isimlendirilecek.

Kulaklığın isminin AirPods Studio olacağını geçtiğimiz hafta öğrenmiş ve paylaşmıştık. İsimden sonra çıkış tarihi, fiyat ve üretim konusunda bazı yeni bilgiler sızdı.

AirPods Studio Üretimi Başladı İddiası

Yeni iddialara göre Apple Vietnam’da AirPods Studio kulaklıkları için üretim emrini verdi. Yeni kulaklıkların Vietnam’da üretilmesi. Apple’ın ticari olarak aldığı kararların da desteklendiğini gösteriyor.

AirPods Studio

Bazı üretim kanallarını Çin dışına çıkarmak isteyen firmanın aksesuarlardan bu işe başlayacağı ve aksesuar sınıfında üretim değişikliklerine gideceği biliniyordu. Vietnam’ın seçilmiş olması da sürpriz değil.

Birkaç kez daha kulaklık üretiminde Vietnam tercih edilmişti. Kulaklıkların bir kısım parçaları yine Çin genelinde üretilecek. Ama son parçaların birleştirilmesi ve nihai ürünün çıkarılması yine Vietnam’da olacak.

Üretim başlamasının bir artısı daha var. Tanıtımın yaklaşıyor olması. Bundan 1 ay kadar önce Apple kulak üstü kulaklık üretebilir diyorduk. Acaba kulaklık gelecek mi? Ne zaman çıkar? Soruları varken şimdi üretimin başladığını söylüyoruz.

AirPods Studio

AirPods Studio modellerine hiç bu kadar yaklaşmamıştık. Her şey sorunsuz gidecek olursa kulaklık 22 Haziran’da, WWDC 2020 ile tanıtılacak. Tanıtıldığı gibi satışları başlayacak. AirPods Studio fiyatı ise 349 dolar olacak.

AirPods ile bu modelin ülkemizde satılmasına kesin gözüyle bakıyorum. Dünya genelinde AirPods Studio kulaklıkların yüksek satış rakamlarına ulaşacağına da yine kesin gözüyle bakıyorum. Apple, aksesuarları için hemen yayın yapmıyor. Ürünleri hemen sunmuyor.

Geliştirme aşaması uzun tutuluyor ama ürünler tanıtıldığı zaman da sanki yıllardır bu ürünler bekleniyormuş gibi satış rakamları elde ediliyor. AirPods’u hatırlayın. İlk modelden son modele ne kadar yüksek satış elde edildi.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Kullanan, İşlev Alanlı Harika iPhone 8 Konsepti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?