Apple geçtiğimiz Eylül ayında Airpods adını verdiği yeni kablosuz kulaklıklarını tanıtmış ama Airpods satışları henüz başlamamıştı.  13 Aralık 2016 tarihinde AirPods satışlarının başladığını şu haberimizde duyurmuştuk:

Apple Airpods satışlarına başladı

Söz konusu haberde AirPods’ların 779 TL fiyatla Apple.com sitesinden satışlarının başladığını da belirtmiştik. O zamanki dolar kuru ile şimdiki dolar kurunun arasındaki fark bir çok Apple ürününün zamlanmasına neden olmuştu. Apple ürünlerinin zamlı fiyatları le önceki fiyatlarını şu konumuzda karşılaştırmıştık:

Apple ürünlerine zam geldi

AirPods’un şimdiki Apple.com satış fiyatı ise 899 TL. Havale veya Eft ile peşin alma durumunda ise 863 TL’ye geliyor.

AirPods stok sorunu

Airpods alacakların karşısına çıkan asıl sorun ise teslimat sorunu. Apple.com sitesinden alacağınız bir AirPods’un teslimat süresi olarak 6 hafta belirlenmiş. Yani bugün alacağınız bir AirPods’u ancak 6 hafta sonra teslim alabiliyorsunuz.

Maalesef AirPods’un stok sorunu yeni bir şey değil ve kısa sürede düzelecek gibi durmuyor.

Hızlı bir şekilde nasıl AirPods alabilirim?

AirPods alacakların karşısına çıkan 6 haftalık uzun bekleme süresini aşmanın bir yolu var. Bazı alışveriş sitelerinde 2-3 gün içinde teslim edilen AirPods’lar bulmak mümkün. Ancak bu sitelerde stok sorununu fırsata çevirmiş durumda. Yani normal satış fiyatının üzerine bir meblağ ekleyerek satış yapıyorlar.

Yukarıdaki resimden de görüldüğü gibi aynı gün kargoya verdikleri AirPods için 250 TL fazladan ücret istiyorlar. Daha ucuza da bulmak mümkün ama en az 100 TL fark koyduklarını söyleyebiliriz.

Fazladan ücret ödemek istemeyenler ise 6 haftalık bekleme süresinden sonra 899 TL gibi bir rakama AirPods’larını alabilecekler.

Ayrıca şu yazımızı da okumanızı öneririz: AirPods alınır mı? Nasıl bir kulaklık?

İLGİLİ HABER:  Yeni iPad Modelleri İçin Belli Olan Tüm Detaylar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?