Apple AirPods Nasıl? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları!

0
913

Apple’ın AirPods kulaklıklarını kullanmayı düşünün ya da düşünmeyin, asıl soru şu: Gerçekten iyi kulaklıklar mı? Ayrıca, diğer kablosuz kulaklık modellerine kıyasla ödeyeceğiniz fiyata değecek bir ürün mü?

Kısa cevap, 899 TL’lik AirPods’un, özellikle Apple ürünlerine sahip kullanıcılar için beklenilenden daha iyi olmasıdır. Ayrıca, maliyeti göz önüne alındığında özellikle Jaybird Run ve Bose SoundSport Free gibi rakiplerine göre uygun fiyatlı oldukları söylenebilir.

Birçok kullanıcının kulaklarına makul derecek uyum sağlarken, belirli bir yüzdelik kullanıcı içinse çok iyi uyum sağlıyorlar. Bu ikinci grup için AirPods harika bir ürün diyebiliriz.

AirPods inceleme

AirPods’a uygun kulakları olmayan kullanıcıların deneyimlerinin ise o kadar da harika olduğu söylenemez. Örneğin, bir otobüsü yakalamak için koşarken ya da metro merdivenlerinden hızlı hızlı inerken kulaktan düşecek gibi hissettiriyorlar.

AirPods’un Sevebileceğiniz Özellikleri

Uyumlu ve Rahat: AirPods süper hafiftir ve Apple’ın her iPhone’u ile birlikte berdiği EarPods’a göre kulakta çok daha iyi hissettirir. AirPods, kablolu kardeşlerine benzese de daha iyi bir uyum sağlamaya yardımcı olması beklenen bazı küçük tasarım yükseltmeleri içermektedir.

W1 çipi sorunsuz eşleştirme yapar: Apple’ın özel Bluetooth çipi W1, iOS 10 veya üstü, WatchOS 3 veya üstü veya MacOS Sierra veya daha ileri bir sürümü çalıştıran Apple cihazlarıyla otomatik eşleme yapmaya izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Kulaklıkları, uyumlu cihazın yakınına koyduğunuzda otomatik olarak algılanır ve ayarlar menüsüne gerek duyulmadan eşleştirme isteğinde bulunulur. Ayrıca, bilgisayarınız ile iPhone veya iPad gibi Apple cihazları arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Apple Watch sahipleri için Watch ve iPhone arasındaki bu kesintisiz geçiş önemlidir ve AirPods’un Apple Watch sahipleri için cazip bir aksesuar olmasının bir sebebi de budur.

AirPods, Apple dışı Bluetooth ses aygıtlarıyla da çalışır (Samsung Galaxy S7 Edge ve Samsung Galaxy S8 Plus ile eşleştirdik). Ancak tüm özelliklerine erişemezsiniz.

İLGİLİ HABER:  Apple Beats Kulaklıklar için Yeni Detaylar ve Görseller

Esneklik ve özel özellikler: AirPods, stereo veya mono kulaklık olarak çok iyi çalışır. Apple’a göre, “sesinize odaklanmak için bir çift ses dalgası şekillendirici mikrofon” ile donatılmışlardır. Birkaç görüşme yaptığınızda, konuştuğunuz insanlar genellikle çağrı kalitesinden etkileniyorlar. Bağlanan cihaz (iPhone, iPad, Mac) her kulaklığın içindeki çift optik sensör ve ivmeölçer sayesinde AirPod’ların kulaklarınızda ne zaman olduğunu bilir ve bir veya her ikisi de çıkarıldığında müziğinizi duraklatır. Dinlediğiniz müzik uygulamasına bağlı olarak, kulaklarınıza geri taktığınızda müzikleri yeniden başlatırlar.

Apple Music ile sorunsuz çalışan AirPods, Spotify’da iki kulaklığı da kulaklarınızdan çıkardığınızda müziğin manuel olarak yeniden başlatılması gerekiyor.

AirPods nasil

Güvenilir kablosuz: İki kulakiçi kulaklık arasındaki kablosuz bağlantı neredeyse kaya gibi sağlam, yalnızca nadiren kopuyor. AirPods’un en son rakipleri, Bose SoundSport Free, Jabra Sport Elite, Bragi The Headphone ve Skybuds da dahil olmak üzere güvenilir bağlantılar sunuyor, ancak AirPods bu kategoride en üst seviyede yer alıyor.

Apple iOS 11’i piyasaya çıkardığında, küçük ancak önemli bir AirPod geliştirmesiyle geldi: artık her bir kulaklığın çift dokunuş işlevselliğini ayrı ayrı programlayabiliyorsunuz.

Sağ kulaklığa iki kez dokunduğunuzda, hangi müzik servisini kullandığınız önemli olmaksızın parçaları ilerletebilir, Sol kulaklığa iki kez dokunarak Siri’yi çağırabilir ya da önceki parça, oynat / duraklat, sonraki parça ve kapat olarak tanımlayabilirsiniz. İki kez hafifçe dokunduğunuzda hiç gecikme olmadan belirlenen işlevi yerine getirirler.

AirPods kullanıcı yorumları için çalışmalarımız devam ediyor. Siz de AirPods’a sahipseniz ve ürün hakkındaki yorumlarınızı paylaşmak isterseniz, sayfanın altındaki formu kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: AirPods 2 Serisinde Değişen Teknolojiler Neler Olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?