AirPods mu Galaxy Buds mı? Karşılaştırma

AirPods ile Galaxy Buds karşılaştırması: Hangisi daha iyi?

2
2257

CNET Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods ile Samsung’un yeni kablosuz kulaklığı Galaxy Buds arasında güzel bir karşılaştırma yapmış. Her iki kablosuz kulaklığı da test ederek; Rahat kullanım, ses kalitesi ve diğer özellikler açısından karşılaştırma yapmışlar.

Apple AirPods kulaklığını kendi sitesinde 1200 TL’ye satıyor. Farklı alışveriş sitelerinde biraz daha ucuza alabiliyorsunuz. (Kaynak)

Samsung Galaxy Buds kulaklığını da 800 TL’ye satıyor. (Kaynak)

Her iki kulaklık da kablosuz şarj özelliğini destekliyor. Manyetik şarj kutuları ile birlikte geliyorlar. Fiyat açısından Galaxy Buds %50 daha avantajlı. Apple AirPods’u diğer telefonlarla kullanabidiğiniz gibi Samsung Galaxy Buds’ı da tüm telefonlarla kullanmanız mümkün.

Buraya kadar çizilen çerçeve tüm hikayeyi anlatmıyor. Her iki modelin de testini yapan CNET editörlerine kulak verelim:

Tasarım: AirPods daha hafif, Galaxy Buds daha rahat

Birinin kulağından sarkarken Airpod’ları kaçırmak zor: Buds, kulak memenize yapışırken, kulak temizleyici benzeri bir silindir kulağın içinde duruyor. AirPods’larda sadece beyaz renk mevcut. Galaxy Buds ise biraz daha büyük ve Airpods’tan daha fazla çıkıntı yapıyor. Ancak farklı uçları sayesinde kulağınıza daha rahat oturuyor. Buds siyah, beyaz veya sarı renkte satılıyor.

Uyum ve konfor seviyesi açıkçası kulağınızın şekline bağlıdır. Ancak genel olarak Airpod’ların özellikle uzun süreli kullanım için biraz daha rahat olduğunu gördük. Çünkü çok hafifler. Galaxy Buds kulaklarımızda daha güzel ve daha ince görünüyordu. Her ikisi de yürüyüş ve egzersiz gibi günlük aktiviteler sırasında yerinde kaldı. Ancak Galaxy Buds sıkı tutması nedeniyle daha güvenli hissettirdi. İkisi de tamamen suya dayanıklı ancak Galaxy Buds’ın IPX2 derecelendirmesi var. Bu da yoğun ter seanslarına dayanacakları anlamına geliyor.

Daha sıkı bir su geçirmezliğe sahip olmanın dezavantajı (veya avantajı), Galaxy Buds’ın, müzik dinlemediğiniz zamanlarda bile, Airpods’tan daha fazla ortam gürültüsünü engellemesi. AirPods daha açık bir tasarıma sahip ve çevrenizdekileri çok daha fazla duyabiliyorsunuz. Ayrıca müzik dinlemediğiniz zamanlarda yanınızdakileri duymak için AirPod’u çıkarmak zorunda kalmıyorsunuz.

Her iki kablosuz kulaklık da saklanmaları ve şarj edilmeleri için kutuya sahip. Galaxy Buds, silindirik bir hap veya kontakt lens kılıfına benzeyen biraz daha büyük bir kasaya sahipken, Airpod’lar bana diş ipini hatırlatan daha küçük bir kasaya sahip.

Kazanan: Daha güvenli bir tutunma için Samsung Galaxy Buds (Ayrıca AirPods’un kasası daha iyi.)

Özellikler: Galaxy Buds başka ne yapabiliyor?

AirPods ve Galaxy Buds, açtığınız anda kendi markalarının cihazlarıyla otomatik olarak eşleştirilir. Telefonun yakınına Buds’ları ilk kez getirdiğinizde, sadece bağlamak için dokunmanız yeterli. Bağlantı deneyimi, kendi markalarının dışındaki cihazlarda tamamen sorunsuz değil ancak her ikisini de herhangi bir telefon, tablet veya dizüstü bilgisayardaki Bluetooth ayarlarından manuel olarak eşleştirebilirsiniz.

Bir kez eşleştirdiğinizde her iki Buds ile de aramaları kontrol etme, müzik çalma veya bir sesli asistanı çağırmak (Siri veya Bixby) işlemlerini yapabiliyorsunuz. IiPhone’unuzdaki Bluetooth ayarlarından AirPods denetimlerini özelleştirip ve dört farklı seçenekten birini seçebiliyorsunuz: Oynat ve Duraklat, ileri atla, önceki parçaya git veya Siri çağır.

Android ile eşleştirildiği zaman, Galaxy Buds Galaxy Wear uygulaması aracılığıyla özelleştirilebiliyor. Sesi ayarlamak, ortam gürültüsünü azaltmak gibi işlemleri bu uygulama üzerinden de yapabiliyorsunuz. Bununla birlikte, Galaxy Buds’ı bir iPhone ile kullanıyorsanız, yalnızca varsayılan kontrolleri kullanabilirsiniz. Galaxy Buds’ın özelleştirme seviyesi harika. , ancak bunlarda ustalaşmanız biraz zaman alabilir.

Apple AirPods 2

Buds’lardan birini kaybederseniz, onları bulmak için telefonunuzu kullanabilirsiniz. Ancak “Buds’ımı bul” özelliklerinden hiçbiri mükemmel değil. Iphone’da yalnızca eşleştirildikleri son konumu gösterirler ve bazen telefonun yanında olana kadar bulunamadığı da oluyor. Galaxy Buds konumlarını bir harita üzerinde göremiyorsunuz. Ama bulmak için ses çıkarmalarını sağlayabiliyorsunuz. Unutmayın, her iki kulaklığı da kendi ekosistemlerinin dışındaki bir cihazla kullanıyorsanız, ping atamazsınız. Bu yüzden kulaklıkları kaybetmemeye özen gösterin.

Kazanan: Özelleştirme seviyesi sayesinde Galaxy Buds

Ses kalitesi: Galaxy Buds’ın daha fazla seçeneği var

Galaxy Buds’daki ses kalitesi daha zengin. Sıkı tasarımı nedeniyle, müziği duymak için sesi çok fazla açmak zorunda değilsiniz. Airpod’ları kendi başlarına dinliyorsanız, ses kalitesi mükemmel şekilde yeterli oluyor. Sadece Galaxy Buds yan yana dinlerken, biraz daha ince ve zayıf olduklarını fark ediyorsunuz. Airpods’un daha açık tasarımı, onlarla rekabet eden çok fazla ortam gürültüsü varsa, ses seviyesini yükseltmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Galaxy Buds sesi AKG tarafından ayarlanır ve Galaxy Wear uygulaması ile ses profilini özelleştirebiliyorsunuz. Uygulama aynı zamanda dış gürültüler üzerinde hakim olmanızı sağlayacak birkaç ses ayarı yapmanıza imkan veriyor. Gerçek dünyada, bu özelliklerle daha fazla ortam sesine izin verebilir ve sesleri daha net bir şekilde duyabilirsiniz. Yine de AirPods’un verdiği doğal ortam gürültüsünden uzak ve yankı şeklinde bir sonuç alabiliyorsunuz. Airpods’un bunun için bir uygulaması yok. Ancak sesi ayarlamak için müzik uygulamanızda bir ekolayzır kullanabiliyorsunuz. Biz, çevrenizin farkında olmak zorunda olmak veya çalışırken kullanmak için AirPods’un daha iyi olduğunu düşünüyoruz.

Aramalar için tam tersi bir deneyim yaşadık. Her iki kulaklığın da çift mikrofonu var. Ancak Galaxy Buds daha fazla ortam gürültüsüne izin verirken Airpods sesi aramada daha iyi izole etti. AirPods, diğer taraftaki kişiye çok daha net ve daha yüksek ses gönderiyordu.

Kazanan: Ses kalitesi için Galaxy Buds. Çağrı kalitesi için Airpods

Performans ve pil: Hangisi daha uzun dayanıyor?

Galaxy Buds, Bluetooth 5’i desteklerken, Airpod’larda Apple’ın W1 çipi var. Hem kendi telefonlarıyla eşleştirdiğimiz, spotify’den akışa başladığımız ve bir masaya bıraktığımız gayri resmi bir mesafe testi yaptık. Her ikisi de müzik kesilmeye başlamadan önce masadan etkileyici bir mesafe elde edebildiler. Ancak Airpods, Galaxy Buds’dan yaklaşık 1.5 metre daha fazla mesafeden sinyal alabildiler.

Bununla birlikte, Galaxy Buds, pil ömrü açısından Airpod’ları yaklaşık 2 saat geride bıraktı. Biz Galaxy Buds ile 7 saat ve Airpods ile de 5 saat oynatma süresi aldık. Ancak AirPods, galaksi Buds daha geç şarj oldu. Airpod’ları şarj etmek için bir Lightning kablosu kullanırken, Galaxy Buds’ı bir USB-C portlu kablo ile şarj edebiliyorsunuz.

Ancak galaksi Buds’ın Airpod’ların henüz sahip olmadığı bir şarj gücü var: Kablosuz şarj. Yeni bir Galaxy S10, S10 Plus veya s10e’niz varsa, yalnızca bir kablosuz şarj aletiyle değil telefonunuzla da kablosuz şarj edebilirsiniz. Buna powershare deniliyor.

Kazanan: AirPods biraz daha uzun menzilli ancak Galaxy Buds tek bir şarjla daha uzun dayanıyor ve kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Kazanan yine Galaxy Buds.

Sonuç: Hangisi daha iyi?

Galaksi Buds açık ara bu karşılaştırmayı kazanıyor. Daha fazla özellik var ve AirPods’dan %50 daha ucuz.Yine de iPhone’unuzla sorunsuz entegrasyon arıyorsanız ve sadece müzik dinlemek için değil de sürekli kulağınızda olacak, çevreyi duyabileceğiniz bir kulaklık seti istiyorsanız Airpod’lar daha iyi olabilir.

Bununla birlikte, Airpod’ların 2 yaşında olduğunu ve hala Galaxy Buds’a karşı yapılacak yeni güncellemelerle rekabeti yeni bir boyuta taşıyabileceğini de söylemek lazım.

 

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

2 YORUMLAR

 1. sizlere faydalı bir bilgi amerikan ürünü satın almayın.
  1*F35 in fiyatına bakın birde Su57 nin hangisi daha performanslı daha ucuz?
  2*iphone10 a bakın Samsung s10+ a hangisi daha performanslı daha ucuz.
  3*macintosh ile samsung laptop fiyat karşılaştırması yapın amerika gene perfromans ve fiyatta kaybeder.
  4*Ford Mustang ile BMW 4 Serisi Coupé karşılaştırın gene performans fiyatta amerikan ürünü kaybeder.

  onlara okyanus ötesi kargo parası ödüyorsunuz.
  her zaman Amerikan ürünü kaybeder.

 2. ister muzik dinlemek için olsun ister konuşmak için olsun açık ara airpods’lar öndedir. belli ki test etmeden bu yazıyı gereksizce yazmışsınız. biraz daha araştırma yapıp öyle yazın.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?