AirPods Max Stokları Şimdiden Tükendi

0
141
AirPods Max

AirPods Max, geçtiğimiz gün sürpriz bir şekilde tanıtıldı. Tasarımı çok şık ve özellikleri çok dikkat çeken yeni model, tanıtıldığı gibi ülkemizde de satışa çıktı. Tabii ki kulaklık sadece ülkemizde satışa sunulmadı.

Belirlenen birçok ülkede satışlar başladı. Asıl dikkat çeken şu ki yeterli stokun yapıldığı söylenmesine rağmen sadece bir gece içerisinde söz konusu kablosuz kulaklık modellerinin stoklarının tükenmiş olması.

AirPods Max Şimdiden Stok Sorunuyla Gündemde

Apple’ın Amerika ve Almanya sayfasına girdiğiniz zaman, kulaklıkların yine satışta olduğunu görüyorsunuz ama teslimatlar için 12 ile 14 hafta arasında gösterim yapılıyor. Yani 3 aya kadar gün veriliyor. Stoklar bu noktada tükenmiş gibi gözüküyor.

Amerika ve Almanya merkezli satışları bırakıp da ülkemiz satışlarına baktığımız zaman ise teslimat sürelerinin yine yüksek olduğunu görüyoruz. Apple’ın resmi sitesinde kulaklıkların teslimatlarının Türkiye için 2-4 hafta içerisinde yapılacağı gösteriliyor. Stoktan anında gönderi olayı ne yazık ki yok.

Hatta bazı renkler için bu sürenin biraz daha uzadığını da görüyoruz. Pembe gibi renkler için 3-4 hafta içerisinde teslimat yapılacağı söyleniyor. Kulaklığın şu an Türkiye fiyatı ise 5.699 TL. Stok durumunun değişmesine karşın fiyatlarda herhangi bir değişiklik olmadı.

AirPods Max

Eğer yeni seri kulaklıkları satın almak isteyenlerdenseniz, renk seçeneklerini de tekrar hatırlatmak istiyorum. Şu an AirPods Max için, Gök Mavisi, Yeşil, Gümüş, Uzay Grisi ve Pembe renk seçeneği var. Dediğimiz gibi Pembe renk seçeneğinin teslimatları biraz daha zaman alacak gibi gözüküyor. Bu model için gönderi süresi 3-4 haftaya kadar çıkıyor.

Stok konusunda Apple bir açıklama yapacak mı göreceğiz. Kulaklıklar AirPods Pro gibi sevilir ve o kadar çok satarsa, marka uzun süre bu serinin üretimi için çalışmak zorunda kalır o da önemli bir detay. Aynı sıkıntı yüksek satış rakamlarını yakalayan AirPods Pro modellerinde de yaşanmıştı.

İLGİLİ HABER:  iPhone XS - XS Max renk seçenekleri (Hangi renk alınmalı?)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?