AirPods Kullanıcılarına Yeni Renk Seçeneği Müjdesi

0
53
siyah AirPods

Apple’ın en tartışmalı ürünü ne akıllı telefonları ne de akıllı saatleri oldu. Apple’ın son dönemde en tartışmalı ürünü aslında iyi bir aksesuar olan kablosuz kulaklıkları AirPods serisi oldu. Öncelikle kulaklıkların çıkışı tartışmalara konu olmuştu. Beklenen tarihte satışı sunulmaması, sürekli ertelenmesi, Apple tarafından yeterli açıklama yapılmaması daha kulaklıkların çıkış yapmamasından önce tartışılmaya başlanmasına neden olmuştu.

Bununla beraber AirPods serisi satışa çıktıktan sonra da bu kez kulaklıkların çok kolay bir şekilde çalınabileceği ve kulaklıkların birbirleri ile bağlantılı olmaması tartışmalara neden olmuştu. Ayrıca yüksek fiyatları da unutmamak gerekiyor. Tüm bu tartışmalar içerisinde çok satmayacağı düşünülse de Apple’ın beklediği satış rakamlarını elde ettiğinin ve kulaklık stoklarının tükendiğinin açıklanması ile beraber yeni seri kulaklıklar kalıcı bir yer edinmeyi de başardı.

Yeni Siyah Renkli Sürüm Geliyor

Bu noktada artık kulaklıklar için geliştirme seçenekleri bile konuşulmaya başlandı. İlk olarak kulaklıkların düşmelerini engelleyecek mıknatıs sistemleri için ürünler duymuştuk. Daha sonra ise kulaklıklar için yeni kılıflar gündeme geldi.

Şimdi ise uzun süredir beklenen bir başka özelleştirme yeni renk seçimleri gündem oldu. Aslında iPhone 7 serisinde en çok tutulan renklerin siyah renkler olması ile beraber doğrudan Apple’ın yeni renk seçeneklerini özellikle de siyah renk seçeneğini kullanıcılara sunacağı düşünülüyordu. Fakat Apple böyle bir adım atmayınca farklı bir firmadan konu hakkında yeni adımlar geldi.

siyah AirPods

Bir firma tarafından yapılan açıklama ile beraber Apple’ın AirPods kulaklık serilerinin siyah renkli kulaklıklara dönüştürülebileceği açıklandı. Sistemin işleyişi ise biraz farklı. Bunun için yeni siyah renkli bir kulaklık almanıza gerek yok. Bunun için var olan kulaklıklarınızı vermeniz yeterli oluyor. Kulaklıkların üzerine ise 3 katman özel bir siyah boya uygulanıyor. Böylelikle Blackpods adı verilmiş olan AirPods kulaklıklara sahip olabiliyorsunuz.

Firma ile aynı adı taşıyan kulaklıkların siyah renk seçeneği için ise ödemeniz gereken tutar 99 dolar olarak belirlenmiş. İsterseniz doğrudan siyah kulaklıkları da alabiliyorsunuz ama bunlar siyah üretilen kulaklıklar değil. Aynı işlem kullanılıyor.

AirPods Garanti Dışına Çıkar Mı?

Aslında siyah renkli AirPods kulaklıkları ilk etapta mantıklı olarak gelebilir. Fakat bu durumunda birçok dezavantajı var. Öyle ki kulaklıkların siyah renkle boyanması durumunda Apple’ın şartlarına göre kulaklıklar ne yazık ki garanti dışına çıkmış oluyor. Yani bir sorun yaşadığınızda bu ürün hatası bile olsa ne yazık ki Apple size destek vermiyor. Kulaklıkların fiyatı göz önüne alınacak olursa bu durum oldukça can sıkıcı olabilir.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?