Apple’ın yeni akıllı telefonlarıyla beraber markanın yeni seri telefon aksesuarları da değişmeye başladı. Yeni seri iPhone 7 akıllı telefonlarıyla beraber en büyük değişiğin yaşandığı aksesuarlar ise Apple’ın kulaklıkları oldu. Zira Apple bu seride kulaklık girişlerini tamamen kaldırmıştı. Atılan adım sonrasında ise kulaklık girişleri de tamamen değişti. Bunun dışında Apple farklı kulaklıklar için ise kullanıcılara yeni aksesuarlar yani dönüştürücüleri sunmaya başladı. Dönüştürücü ile beraber eski kulaklıklarında kullanılmasını sağlayan dönüştürücülerle beraber Apple’ın yepyeni bir kulaklık modelini de duyurduğu biliyoruz.

AirPods Kulaklıkları Büyük Ses Getirdi

Apple’ın kulaklık girişi bağlantısına sahip olmayan yeni seri kulaklıkları AirPods için ise marka yaptığı tanıtımda oldukça iddialı bir teknolojinin kullanıcılara sunulacağını göstermişti. Zira yeni seride Apple’ın kulaklıkları hiçbir bağlantıya ihtiyaç duymadan çalışıyor ve uzak bağlantı ile sadece kulağa takılarak kullanıma hazır hale geliyor.

AirPods

Bu şekilde alında uzun süre tartışmalara neden olan yeni kulaklık girişleri sorununa da çözüm bulabilecek olan Apple’ın akıllı telefonlarından bile daha çok merak edilen teknolojisi AirPods kulaklıkların çıkışı ise adeta bir karmaşaya dönüştü. Zira kulaklıkların Ekim ayı içerisinde çıkması bekleniyordu. Fakat Apple yaptığı açıklamalarda kulaklıkların ertelendiğini açıklamıştı. Yapılan erteleme açıklamasından hemen sonra ise Apple’ın kulaklarını acaba durdurdu mu soruları gündeme geldi.

Sonunda Piyasaya Sürüldü

Ertelemenin hemen ardından net bir çıkış tarihi açıklamasının yapılmamasına karşın AirPods kulaklıkların ne zaman çıkacağı konusunda da bir türlü bilgi verilmemişti. Nitekim son yapılan açıklamalardan sonra acaba kulaklık kesin olarak iptal mi edildi derken Apple hemen herkesi şaşırtan bir açıklama ile beraber AirPods kulaklıkların çıkışı yapıldı.

Resmi Apple alışveriş sitesinde satışa sunulan yeni kulaklıkların satışıyla beraber net fiyatı da açıklandı. Siparişe açılan yeni seri kulaklıkların fiyatı olarak ise 779 TL gibi bir rakam belirlendi. Henüz tüm ülkeler için satışa çıkmadığı da belirtilen kulaklıkların siparişe açılması ise böylelikle AirPods hakkında tartışmalarının da son bulmasını sağlamış oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?