AirPods Kulaklıklar Windows 10 PC ile Kullanılabilir Mi?

2
14605
AirPods ile Windows 10

Apple’ın kablosuz kulaklıkları AirPods, bir türlü ikinci modelle güncellenmemiş olsa da hala ciddi oranda ilgi görüyor. Özellikle iPhone akıllı telefonlarla beraber tercih edilen kulaklıklar hakkında en sık sorular soruların başsında ise bu modelin Apple dışında bir ürünle kullanılabilir olup olmadığı geliyor.

Diğer telefonlar bir yana, kullanıcıların merak ettikleri bir diğer nokta ise AirPods kulaklıkların Windows 10 yüklü PC modellerinde kullanılabilir olup olmadığı. Aslında sorunun cevabı basit. Kısaca mantığı anlatarak cevap verelim.

AirPods Windows 10 PC ile Kullanılabilir Mi?

AirPods kulaklıklarının içerisinde Apple’a ait W1 çipleri var. Kulaklıkların içinde yer alan W1 çipleri, markanın çok hızlı bir şekilde eşleştirme sunmasını sağlıyor. Bunun yanında diğer Apple ürünleriyle biraz daha kaliteli bir bağlantı kurulmuş oluyor. Fakat iş sadece W1 çiplerine bağlı değil. W1 çiplerinin, normal şartlar altında Windows 10 cihaz ile çalışması mümkün değil.

Fakat diğer taraftan AirPods içerisinde standart Bluetooth bağlantısı bulunuyor. Yani her ne kadar W1 çipleriyle bağlantı kurulmasa da Bluetooth üzerinden AirPods ile Windows 10 cihazınızın bağlantısını gerçekleştirmeniz mümkün.

Dilerseniz bağlantıyı nasıl yapacağınızdan da söz edelim. Oldukça kolay bir şekilde AirPods ile Windows 10 kullanan bir cihazı Bluetooth üzerinden bağlanmak mümkündür.

  • Ayarları açın
  • Cihazlar bölümüne gidin.
  • Sol kenar çubuğunda yer alan “Bluetooth ve diğer cihazlar” kısmına tıklayın.

AirPods ile Windows 10

  • Geçiş anahtarını açık konuma getirin.
  • Yeni bir cihaz eklemek için “Bluetooth veya başka bir cihaz ekle” seçeneğine tıklayın.
  • Bluetooth’u seçin
  • Açılan listeden AirPods’u seçin.

Her seferinde yeniden manuel olarak kurulum gerekebilir. Yapacağınız işlemler bu kadar ile sınırlı.

İLGİLİ HABER:  Apple AirPower Çıkış Tarihi Bilgileri Geldi

2 YORUMLAR

  1. Merhaba, Airpods’u Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayara bağladığımda ses kalitesi çok kötü oluyor bende mi bir sıkıntı var sizce yoksa Windows ile uyumlu olmadığından düzgün mü çalışmıyor? Teşekkürler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?