AirPods Kaybolursa Ne Olacak?

Apple, 7 Eylül itibariyle iPhone 7 modellerini tanıtmıştı. Bunun yanı sıra kablosuz kulaklık modeli olan AirPods’u da tanıttı. Peki bu kulaklıklar bir şekilde kaybolursa ya da çalınırsa ne olacak?

iPhone etkinliğinden geriye kalan en önemli konulardan biri şüphesiz kulaklıklardı. iPhone 7’de kulaklık girişi bulunmuyor ve bu nedenle tanıtımda kablosuz kulaklık modeli olan AirPods da tanıtıldı. Tasarım olarak oldukça minimal olan bu kulaklıkların fiyatı ise hiç de o kadar minimal değil. Peki ama ya kaybolur ya da çalınırsa ne olacak?

AirPods kimine göre müthiş bir teknolojik ürün kimine göreyse gereksiz ve de pahalı bir zevk. Bu minik ama değerli cihazı kaybeder ya da çaldırırsanız ne olacak? Örneğin çalınırsa Apple kulaklık temin edecek mi?

Cevap hayır. Apple, eğer çaldırırsanız size kulaklık vermeyeceğini açıkladı. Diğer tüm Apple ürünlerinde olduğu gibi giderek yeni bir AirPods almanız gerekecek. Çünkü bu kulaklıkların herhangi bir hırsızlığa karşı değişim hakkı bulunmuyor.

Apple ise konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada kulaklığın çalınması halinde yeni bir çift yerine tekli olarak da satın alınabileceğini söyledi. Tekli AirPods fiyatları henüz netlik kazanmadı ancak 159 dolar olan normal fiyat düşünülürse çaldırma ya da kaybetmeye karşı oldukça dikkatli olunması gerektiği son derece açık. Zira kimse tekrar tekrar kulaklık almak için bu paraları vermek istemez.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?