Apple bu sene sadece akıllı telefon, bilgisayar ve ekranları ile gündeme gelmedi. Bunun yanı sıra Apple’ın son dönemde donanım ürünlerinin yanı sıra yeni ürünleriyle de ön plana çıkmaya başladığını söylemek gerekiyor. İlk olarak yeni mobil işletim sistemi olan iOS 10, ardından ise Mac serisi için gelen yeni işletim sistemi ve son olarak Apple TV ürünleri için geliştirilen yeni işletim sistemleri derken bu sene yazılım alanında da Apple’ın bir adım öne çıkmaya başladığını söylemek gerekiyor. Donanım ve yazılım alanında gördüğümüz tüm bu yeniliklerle beraber aksesuar alanında da Apple’ın müşterilerini sevindirecek hamleler yaptığını söylemek gerek.

İlk olarak iPhone 7 telefonlarında kulaklık girişlerinin kaldırılmasıyla beraber gelen dönüştürücü aksesuarlar, ardından iPhone 7 siyah modeli için gelen yeni orijinal kılıflar derken Apple’ın büyük merakla beklenen bir diğer aksesuarı ise AirPods kulaklıkları olmuştu. Özellikle kulaklık girişlerinin kaldırılmasıyla beraber kablosuz kulaklık özelliğini taşıması AirPods kulaklıkların Apple’ın en çok merak edilen ürünleri olmasına da neden oldu.

airpods-kulaklık

En az yeni seri akıllı telefonlar kadar merak edilen AirPods kulaklıkların çıkışı ise bir türlü gerçekleşmedi. Bugün yarın derken Hello Again etkinliğinden sonra piyasaya çıkması beklenen AirPods için takipçilerini üzen bir açıklama ise doğrudan Apple tarafından gelmişti.

Apple’ın en yeni teknolojilerinden biri olarak dikkat çeken AirPods kulaklıkların yapılan açıklama ile beraber ertelendiği bilgisi verilmişti. Fakat Apple konu hakkında herhangi bir tarih işaret etmediği için AirPods kulaklıkların çıkışı tam bir karmaşa olarak kaldı.

Yeni Iddialara Göre Çıkış Tarihi 2017 Olabilir

Çıkışın ertelenmesinin hemen ardından ise Apple’ın kulaklıklar için düşündüğü çıkış tarihi merak konusu oldu. Hala bu konuda bir açıklama yok. Fakat tedarikçi firmanın da verdiği tüyolara göre yeni bir iddia gündeme geldi. Ortaya atılan iddialara göre AirPods kulaklıkların çıkışı için 2017 Ocak ayı düşünülüyor. Tabi henüz Apple tarafından bir açıklama yapılmadığı için AirPods kulaklıkların gerçekten çıkıp çıkmayacağını şu an söylemek oldukça zor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?