Apple’ın yeni akıllı telefonlarıyla beraber bazı aksesuarlarını yenilediğini biliyoruz. Bu aksesuarlar içerisinde tabii ki en çok dikkat çekeni AirPods oldu. Üst segment kablosuz kulaklık modeli olarak satışa çıkarılan AirPods modelinin yenileneceği ve AirPods 2 versiyonunun yayınlanacağı düşünülüyordu. Fakat iPhone X tanıtımından sonra yeni bir kulaklık modelinin değil, yenilenmiş bir kulaklık serisinin geleceği ortaya çıkmıştı.

Kısacası aynı özelliklere sahip olan kulaklıkların yenileneceği açıklanmıştı. Bu yenilemenin ise kutu kısmında yapıldığını gördük. Şarj göstergelerinin geldiği yeni kutu ile beraber kulaklıklar bir kez daha satışa çıktı. Tüm bu yaşananlardan sonra gelen iddialar ise Apple için oldukça tatmin edici.

AirPods Satışları Artacak

Bu yıl verilerine baktığımı zaman kulaklıkların 14 milyon adet sattığı görülüyor. Telefonlara ek olarak kulaklıkların bu kadar satış elde etmesi de bir hayli konuşuldu. 2017 yılı için açıklanan 14 milyon rakamında ise birçok eksik nokta var. KGI analisti Kuo tarafından yapılan açıklamalara göre bir dönem yaşanan stok sorunu ve ürünü tanıtma aşamasında yaşanan sıkıntılar satışların bu seviyede kalmasına neden oldu.

AirPods

Tüm bu gelişmeler takip edildiğinde, yeni kutu tasarımı ve iPhone X ile uyumu oldukça beğenilen AirPods kulaklıklarının satışının ise artacağı açıklandı. Ünlü analist tarafından gelen bilgilere göre 2018 yılı içerisinde satışların iki kat artış göstereceği belirtildi.

Hem kutu değişimi hem de yeni modellerle sağlanan uyum sayesinde kulaklıkların, 28 milyon satış rakamını zorlayacağı açıklandı. Kuo bu açıklamayı yaparken birçok veride açıkladı. Kulaklığın sadece 1-3 gün içerisinde teslim edilmeye başlaması ve parça tedarikçilerinde talep artışının yaşanması da paylaşılan veriler arasında en çok dikkat çekeni oldu.

İlginizi Çekebilir: iPhone X İçin Hızlı Şarj Performansı Hala Yeterli Değil

İLGİLİ HABER:  Apple Kullanıcıları Birkez Daha Uyardı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?