AirPods

Apple’ın yeni seri kablosuz kulaklıkları AirPods serisi tam anlamıyla bir yılan hikayesine döndü. Geçtiğimiz günlerde marka tarafından tanıtımı yapılan kablosuz kulaklıkların normal şartlar altında şu an için piyasaya çıkmış olması gerekiyor. Fakat Apple’ın tanıtımından sonra kulaklıkların ertelenmesinin açıklanmasıyla beraber şu an AirPods kulaklıkların çıkışını ne zaman yapılacağı da kesin değil. Ertelenmesinin açıklanmasıyla beraber AirPods kulaklıkların net bir çıkış tarihinin de bulunmaması kafaları karıştırmaya başladı. Zira son yapılan açıklamalarla beraber AirPods kulaklıklarının çıkışı tehlikeye girmeye başladı.

Kulaklıkların Çıkmama Nedeni Açıklandı

AirPods kulaklıkların çıkışının ertelenmesiyle beraber hemen herkes aslında kulaklıkların neden çıkış yapmadığı da merak edilmeye başlanmıştı. Uzunca bir süredir beklenen ertelenme nedeni ise sonunda belli oldu. İddialara göre AirPods kulaklıkların ertelenmesinin nedeni kulaklıklarda yer alan ve hala Apple’ın çözüm bulamadığı sorunlar olduğu belirtildi. İlk olarak kulaklıkların çıkışının hırsızlığa karşı savunmasının nasıl yapılacağının belirlenememesinin ana sorun olduğu ve bu sorunun çözülmeden AirPods çıkışının yapılmayacağı belirtiliyor.

AirPods

Bunun dışında bir diğer sorun ise AirPods, kulaklıkların bağımsız iki ayrı kulaklık gibi hareket ediyor olması da büyük bir sorun olarak gösteriliyor. Apple’ın her iki sorun nedeniyle AirPods çıkışını ertelediği de belirtiliyor.

Kulaklık Çıkışı Netleşti Mi?

Buna karşın AirPods kulaklıkların çıkış tarihi konusu hala sırrını korumakta. Kulaklıkların gerçekten çıkış yapıp yapmayacağı konusunda ise yeterli bir bilgi hala yok. Apple’ın çalışmalarına devam ettiği ve sorunları çözerek kulaklık çıkışını yapmak için adımlar attığı da belirtiliyor. Fakat henüz konu hakkında Apple’a yakın kaynaklar tarafından da net bir açıklama olmaması AirPods kulaklıklarının çıkışının şüpheli gösterilmesine neden olmaya başladı. Yine de Apple aksini söylemedikçe kulaklıkların çıkışını yapacağını belirtelim.

Zaten genel kanıda büyük ölçüde kulaklıkların çıkış yapacağı konusunda. Fakat çıkış tarihinin bir süre daha gecikebileceği de düşünülüyor. Özellikle çıkış için Aralık ayı gösterilirken hala beklenen çıkış haberinin gelmemesi bir süre daha kulaklıkların çıkışı için de hala belli bir süre beklemek gerektiğini gösteriyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?