AirPods Garanti Dışında Pil Değişimi ve Fiyatları

0
2059
AirPods-garanti-dışı-değişim

Apple’ın büyük umutlar bağlayarak çıkardığı AirPods kablosuz kulaklıkları ilk günden bu yana markanın beklendiği satış rakamlarını elde etmeye başladı. Çıkar çıkmaz en çok konuşulan kulaklık serilerinden birisi olması ve kullanılan kulaklık modellerinden farklı olarak tamamen bağımsız ve kablosuz bir kullanım sunması AirPods kulaklık serilerinin bir hayli öne çıkmasını sağlamıştı.

Tüm bunlarla beraber Apple’ın kullanıcıları için sevilen aksesuar modellerinden biri haline gelmesi ve kullanım oranlarının giderek artması AirPods kulaklıkların satış sonrası desteğinin de merak edilmesine neden olmaya başladı.

Pil Değişimi İçin Birçok Şart Var?

Apple’ın diğer ürünlerinde uyguladığı servis desteği kısmının AirPods kulaklıklarında ne seviyede olduğu her zaman için merak edilen detaylar arasında. Özellikle kulaklıkların 800 TL’yi bulan rakamlara satılması ve her elektronik cihazda olduğu gibi sürekli bir bozulma riskinin olması AirPods kulaklık servis desteğinin daha da önemli hale gelmesine neden oluyor. Bu noktada en sık karşılaşılan sorun olan pil sorunları üzerinden sistem hakkında bilgi verelim.

AirPods

Öncelikle Apple’ın hemen her sorunla beraber pilleri içinde kulaklık serisinde sunduğu 2 yıl garantiyi kullanarak servis hizmetlerinden kolayca yararlanabildiğinizi belirtelim. Fakat her ürünün de uyguladığı gibi marka bu ürününde de sınırlı garanti sistemi kullanıyor. Yani belli şartlarda sorun varsa Apple desteğini garanti dışında sürdürüyor ve bunun karşılığında ciddi ücretler ödeyebiliyorsunuz. Aynı durum AirPods kulaklıkları içinde geçerli. Pil üzerinden örnek verelim.

Eğer yeni bir kulaklık aldıysanız ve kulaklığın ilk kullanımında şarj sorunu yaşadıysanız, henüz yeni olmasına karşın şarj dakikalar içerisinde bitiyorsa ya da pil dolmama gibi sorunlar yaşıyorsanız yani kısacası AirPods kulaklıkların pillerinde fabrikasyona bağlı hatalar varsa bu durumda 2 yıllık garanti içerisinde Apple AirPods pillerini değiştiriyor. Ama diyelim ki zamanla aşınma ya da kullanıma bağlı bir sorun oluştu.

İLGİLİ HABER:  App Store Kuralları Bir Kez Daha Değişiyor

Bu durumda garanti süresi devam etse bile piller ücret karşılığı değiştiriliyor. AirPods kulaklıkları için şu an güncel pil değişim ücreti ise garanti dışında 199 TL. Bu tek kulaklık için verilen pil değişim fiyatı. Genelde bu tip bir pil sorununda iki kulaklık serisinde de sorun yaşanıyor. Yani sadece pil değişimi için 400 TL gibi bir ücret ödemek gerekiyor. Aynı durum AirPods kutuları içinde geçerli.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?