Apple’ın şimdiye kadar ki en başarılı kablosuz kulaklık serilerinden biri olarak gösterilen AirPods kulaklıklarının satışa çıkmasının hemen arkasında Apple’ın değişim haberleri gelmeye başladı. Tüm çalışmaların bir nevi AirPods kulaklıkların eksiklerini kapatmak üzerine olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu noktada Apple’ın özellikle yazılım konularında birçok iyileştirmeyi kullanıcılara sunduğunu biliyoruz. Kulaklıklarda bağlantı sorunlarını gideren yeni güncellemeler hemen arkasından gelen AirPods kulaklığımı bul uygulaması derken Appleİ’İın da bu konuda oldukça başarılı devam ettiğini söylemek yanlış olmaz. Yazılım kısmı bir yana dursun şimdilerde Apple’ın AirPods kulaklıkların donanım kısmında da yeni çözümler için adımlar attığı ortay çıktı.

AirPods Su Geçirmeyecek Ve Şarj Edebilecek

Eğer Apple istediklerini yapabilirse çok daha farklı bir AirPods kulaklık serisi ile karşı karşıya kalmış olacağız. Son yapılan patent başvurusunda ortaya çıkan gelişmeler bu durumu net bir şekilde özetliyor. Yapılan başvuruda Apple kulaklıkları için özel tasarım kılıflarını ortaya koyuyor. Apple’ın ortaya çıkardığı yeni kılıfların en büyük özelliği su geçirmez olması.

AirPods su geçirmez kılıf
AirPods su geçirmez kılıf patenti

Kulaklıkların taşınması sırasında su ile temasta yaşanacak sorunların tamamen önüne geçilmesini sağlayacak olan yeni kılıfların tek artısı da bu olmayacak. Bunun dışında kulaklıkların kılıflarının Apple ürünlerini şarj etmesi de sağlanacak. İlk etapta oldukça ilginç geliyor olsa da yeni kulaklık kılıfları sayesinde kullanıcıların akıllı telefon ve saatlerini tabi ki sınırlı ölçüde olmak üzere şarj edebilecekleri konuşuluyor.

Patent Ne Kadar Gerçek?

Tüm ayrıcalıkları ve AirPods kulaklıklarına getirdikleri artıları tartışılmaz olan kulaklık kılıflarının yayınlanması tabi ki hemen her AirPods kullanıcısının hoşuna gidecektir. Fakat şöyle bir ihtimal söz konusu her zaman olduğu gibi Apple bu ürünü hiç yayınlamamayı tercih edebilir. Daha önce çok beğeni toplayan ürünlerin bile patent görsellerinin yayınlanmasının ötesine geçemediğini görmüştük. Aynı durumun AirPods kulaklıkları içinde geçerli olabileceğini hatırlatalım. Diğer bir yönde kulaklıkların yayınlandığını görecek olursak Apple’ın kesinlikle yeni bir çok satan aksesuara kavuşacağı kesin. Konu hakkında daha detaylı bilgileri ise Apple verecek.

İLGİLİ HABER:  AirPods Kaybolursa Ne Olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?