Apple’ın bu sene en çok konuşulan ürünlerinden biri olan AirPods geçtiğimiz günlerde ilginç bir hata ile beraber gündeme gelmişti. Kullanıcılardan gelen yorumlarla beraber ortaya çıkan hatanın neticesinde kullanıcıların özellikle konuşma sırasında kulaklıkları ile telefonları arasındaki bağlantının koptuğunun ortaya çıkması Apple’a mesajlar gönderilmesine de neden olmuştu.

Kısa süre içerisinde AirPods kulaklıklarının kullanılmasını engelleyen hatanın neden olduğu sorunlar için ise Apple kısa süre içerisinde çalışmalara başladığını belirtmişti. Apple’ın konu hakkında yaptığı çalışmalar ise sonunda neticesini verdi.

AirPods 3.5.1 Sürümü Geldi

Apple yaptığı tüm bu çalışma ile beraber yeni bir güncelleme de yayınlandı. Teknoloji devi tarafından yayınlanan güncelleme ile AirPods kulaklıklarının bağlantı sürümler değiştirildi. Böylelikle yaşanan anlık kopma sorunları da ortadan kaldırılmış oldu.

İlk yayınlanan güncellemeden sonra kullanıcılardan gelen mesajlarda aslında yaşanan sorunun çözüldüğü yönünde ifadeler içerdi. Haliyle gelen mesajlarla beraber artık AirPods serisinde yaşanan bağlantı kopma sorunlarının önüne geçildiği de netlik kazanmış oldu.

AirPods kulaklık

Bağlantı performansı Artırıldı

Bununla beraber yayınlanan yeni güncelleme ile beraber AirPods kulaklıklarının genel olarak bağlantı performanslarının da iyileştirildiğini de belirtelim. Yani sadece yaşanan bağlantı sorunlarının giderilmesi değil bunun yanında bağlantı sonrasında şarj tüketiminin dengelenmesi gibi iyileştirmelerde yapıldı. Söz konusu güncelleme ise kolay yükleme yöntemi ile yayınlandı.

Güncelleme Nasıl Yapılır?

AirPods 3.5.1 güncellemesini yapmak için ise tek yapmanız kulaklıkları kutusuna koyarak kapağını kapatmak bir sonraki bağlantı da güncelleme otomatik olarak yüklenmiş oluyor. Yüklenen güncellemenin sürümünü kontrol etmek için ise iPhone telefonunuzun menüsüne girmeniz ve AirPods kulaklıklarını bulmanız yeterli olacaktır. Burada sürüm bilgileri karşınıza geliyor. Bulamayanlar için; Ayarlar-genel-hakkında-AirPods yolunu izlemeniz yeterli olacaktır.

İLGİLİ HABER:  Airpods ve Beats, kablosuz kulak pazarının %40'ını kaplıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?