Kablosuz kulaklıkların satış rakamları zaten yüksek seyretmeye başladı. Pratik oluşları nedeniyle çok tercih edilen ürün bir de Apple’ın olunca tadından yenmiyor. Bunun içindir ki AirPods kulaklıkların her modeli çok sattı. AirPods 3 için de aynı şey geçerli olacak gibi.

Zaten özellikler ne olursa olsun AirPods 3 kulaklık çıktığı gibi alacak olan Apple hayranları var. Ama asıl hedef kitlesi kulaklığı alma gibi bir fikri olmayan kullanıcılar olacak. Bunun için her sene biraz daha iyi bir model sunmanız, değişiklik yapmanız gerekiyor. AirPods 3 bu değişikliği getirecek kulaklıkların başında.

Bakınız: AirPods 3 Kendi Uyarı Sistemiyle Gelecek

AirPods 3 Kuvvet Sensörünü Değiştiriyor

Elde edilen yeni bilgiler ışığında şunu öğrendik ki yeni kablosuz kulaklık modelinde yer alan sensörler değiştirilecek. Kimisinin sevdiği kimisinin sevmediği bir özellik olan kuvvet sensörü yeni kablosuz kulaklıklarla beraber tarihe karışacak.

Kuvvet sensörü kaldırılacak ve yerine yeni bir sensör gelecek. Yeni gelecek olan bu sensörler de bizim için yeni sensörler değil. Şöyle ki bu sensörler de daha önce birçok kablosuz kulaklık üzerinde yer almış olan dokunmatik sensör olacak.

Geniş dokunmatik yüzey üzerinde kontrol sağlamak mümkün olacak ve tabii ki diğer kulaklıklardan farklı bir yapı olacak. Sonuçta bu Apple. Bir fark sunarak AirPods 3 kulaklıklarına dokunmatik yüzey eklemesi gerekiyor.

AirPods 3

Sadece bir tıklama ya da dokunma komutları değil, kaydırma hareketlerine kadar dokunmatik yüzeyin özelleştirilmesi mümkün olacak. Her özelleştirme için kullanıcı farklı bir işlev ataması da gerçekleştirebilecek.

Kullanıcı deneyimi iyileştirilecek kabul ama kuvvet sensörünü de özlemeyeceğiz değil. Dokunmatik yüzey birçok marka tarafından zaten kullanılıyor ve birçok markanın ilk tercihleri arasında. Özelleştirmeler Apple’ın kablosuz kulaklığını biraz daha öne taşıyacak ama bu ne kadar yeterli olacak göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Hakkında Son Bilgiler ve Fiyatlar

Mutlaka AirPods 3 içerisinde kullanılacak olan diğer sistemler, söz konusu kontrol mekanizmasını da destekleyecek ve daha işlevsel hale getirecektir. Gecikme süresinin en aza indirilmesi, yeni nesil bir aktif gürültü engelleme teknolojisi gibi artılarla da beklediğimiz kulaklığın ne zaman çıkacağını hala bilmiyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?