Apple’ın tanıtımının hemen öncesinde iOS 11 GM kodları ortaya çıkmış ve bu kodların içerisinde de AirPods 2 kulaklıklarının yer alacağı görülmüştü. Hemen herkes kod bilgilerinden sonra tanıtımda AirPods 2 kulaklıklarının da üzerinde durulacağını düşünüyordu. Beklentiler karşılanmadı ve tam tersi bir durum geçerli oldu.

Yeni bir AirPods kulaklıklarının çıkışını beklerken, Apple’ın hamlesinin bu olmadığı belirtildi. Zaten paylaşılan ilk görsellerde de kulaklıkların herhangi bir değişiklikle beraber gelmediği görülmüştü. Fakat bu tamamen Apple’ın sessiz kalacağı anlamına da gelmiyor. Yeni seri bir kulaklık gelmeyecek fakat kulaklıklarda değişen özellikler olacak.

AirPods Kutuları Değişiyor

İddialara göre yeni bir kablosuz kulaklık yerine değişen, kulaklıkların kutuları olacak. AirPods kulaklarının kutuları tamamen değişecek ve yeni kulaklıklar kablosuz şarj teknolojisini destekleyebiliyor olacak. Yeni kutuların kablosuz şarj teknolojisini desteklemesi tek artı nokta olmayacak. Bunun dışında kullanıcıların şarj durum bilgisini alabilecekleri bir de LED bildirim çubuğu gösterimi yapılabilecek. Bunun için kutuların tamamen değişiklik gösterdiğini göreceğiz.

AirPods 2 Kutu

Yenilenen kutuların LED bildirim ışığının kablosuz şarj konusunda da bilgiler vermesini bekliyoruz. Bunun yanı sıra AirPods 2 olarak algılanan yeni kutuların fiyatının da belli olduğunu söylemek gerekiyor. Yapılan açıklamalara göre bu yeni kutu 69 dolardan satılacak. Kablosuz şarj desteği ve yeni LED bildirim çubuğu gibi ayrıcalıklara sahip olmak isteyen kullanıcılar sadece kutu olarak yeni ürünü Apple sitesi üzerinden satın alabilecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?