Adobe Lightroom iOS Sürümü Güncellendi

0
65
Adobe Lightroom

İşletim sistemleri için en önemli konulardan birisi olan uygulama destekleri son dönemde mobil işletim sistemlerinin de pazara yoğun bir şekilde giriş yapması ile beraber daha da önemli hale gelmeye başladı. Mobil alanda ise kullanıcıların daha fazla tercih etmesi için iOS ile Android işletim sistemleri arasında uygulama uyumlarında bir yarış söz konusu. Bu noktada tabi ki Android serileri daha önde ama Apple’ın iOS sürümleri içinde çalışmalar hızla devam ediyor. Son olarak Adobe Lightroom uygulamasının iOS sürümü için yeni bir güncelleme haberi geldi.

Adobe Lightroom Güncellemesi Neleri Değiştiriyor?

Apple kullanıcılarının profesyonel uygulamalar içerisinde en çok tercih ettiği firmalardan biri olan Adobe serisinin uygulamalarından biri olan Adobe Lightroom, için yayınlanan yeni güncellemenin detaylarına daha yakından bakalım. Uygulamaya gelen ilk yeni özellik ise Raw HDR modu. Apple’ın akıllı telefonlarının diğer yeni seri akıllı telefonlardan geri kalan yönü olarak gösterilen Raw HDR çekim modu Adobe Lightroom uygulaması ile beraber iPhone akıllı telefonları içinde geçerli olacak.

Adobe Lightroom

iOS içerisinde bulunan karma HDR modlarından çok daha başarılı bir HDR deneyimi sunan yeni güncelleme ile beraber iPhone serisinin bir eksik yönü daha tamamlanmış oluyor. Tabi ki yeni güncelleme sonrasında değişen tek özellik bu değil. Bunun dışında uygulamaya 3D Touch geliştirmeleri ve bugün adı verilen görüntüleme seçenekleri sunulduğunu da ekleyelim. Son olarak güncelleme ile beraber Raw dosya çıkışının da mümkün hale getirildiğini belirtip güncellemenin çıkış tarihi konusunda biraz bilgi verelim.

Yeni Güncelleme Ne Zaman Geliyor?

Tüm bu özellikleri ile beraber yeni güncellemenin ne zaman geleceği konusunda da bir açıklama yapıldı. Aslında güncellemenin testlerinin tamamlandığı ve yeni güncellemenin yayınlanabilir durumda olduğunu belirtelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone ve iPad'te E-Posta Cevap Bildirimi Nasıl Ayarlanır?

Fakat Adobe güncellemeyi bir anda tüm iOS cihazlar için kullanıma sunmuyor. Birçok firmanın da yaptığı gibi güncelleme bölge bölge yayınlanmaya başlandı. Bu noktada yeni güncellemenin yayınlanması için bir süre daha beklemek gerekebilir. Fakat kısa bir aralık içerisinde güncellemelerin tamamlanması beklenmekte. Şimdilik net bir süre açıklaması yok.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?