A12 Performans Değerleri Gelmeye Devam Ediyor

A12 işlemcileri için değerler belli olmaya devam ediyor. A12 işlemcileri nasıl bir performans değeri sunacak? İşte yeni işlemci özellikleri.

0
65
A12 İşlemcileri

Apple’ın yeni akıllı telefonları tanıtıldı tanıtılacak. Markanın yeni seri akıllı telefonların tanıtımını 12 Eylül tarihinde yapması bekleniyor. Yeni modeller için gelen son detaylar ise sadece iPhone modellerinin değil, bileşenlerinde özelliklerini ortaya çıktı. Bu kısımda en çok merak ettiğimiz tabii ki A12 işlemcileri. 7 nm üretim sürecinin ürünü olan yeni işlemci modellerinin özelliklerinin ise her geçen gün biraz daha detaylandığını biliyoruz. Gelen son performans testi sonuçları da A12 Performans değerlerini ortaya çıkarmış durumda.

A12 Nasıl Bir İşlemci Modeli Olacak?

7 nm üretim sürecinin bir ürünü olacak olan yeni işlemci modelinin, son testlere göre bazı değerleri ortaya çıktı. İşlemcinin ilk olarak güç tüketimi değerinde önemli değişiklikler olacak. Son bilgilere göre yeni akıllı telefonlar %40 oranında daha az güç tüketecek. Bu durum 7 nm teknolojisinin bir eseri olarak karşımıza çıkacak.

A12 işlemcileri

Bunun dışında hız kısmında ise %20’lik bir artış bekleniyor. Güç tüketimi azalırken, hız konusunda çok daha başarılı bir işlemci göreceğiz. Bu değerlerle beraber mimari kısmında da önemli değişiklikler karşımıza çıkacak.

Yine çoklu çekirdeklerin bir arada çalışmasını sağlayan yeni performans kontrolcü sisteminin kullanıldığını göreceğiz ancak bu kez çekirdeklerin çok daha başarılı bir ortaklık kuracağı görülecek. Kısacası çoklu çekirdek performansı beklentilerin üzerine çıkarılacak. Geekbench 4 ile yapılan testlerde 13 bin puanı geçen değerlerin elde edildiği belirtiliyor.

Çoklu Çekirdek Performansı Tek Dikkat Çeken Kısım Değil

%30’a varan çoklu çekirdek performans artışı sağlayacak olan A12, bunun dışında GPU birimiyle de yenilenecek. Doğrudan oyun performanslarına yansıtılacak şekilde, GPU çekirdeklerinin %40 daha performansı olması bekleniyor. Hem güç tüketimi azaltılacak hem de performansı artırılacak GPU, yine oyunlarda daha az batarya harcanmasını sağlayacak. Diğer tüm detayları merakla bekliyoruz. Tanıtım günü detaylar ortaya çıkacak.

İLGİLİ HABER:  Fırsat: iPad Mini 3 Best Buy'da 100$ indirimli!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?