A12 İşlemcileri

İşlemci üretimi konusunda firmalar birbirleriyle yarışmaya başladı. Ancak bu alanda rakiplerinin önüne geçmeyi başaran firma TSMC oldu. Henüz net olarak bir liderlik söz konusu değil ancak 2019 yılında TSMC öne geçmek adına çok önemli adımlar atıyor. Firmanın yeni üretim teknolojisine geçmiş olması da bu durumun bir kanıtı. Paylaşılan bilgilere göre firma çoktan 7 nm üretim sürecine geçti ve 7 nm üretim teknolojisinin ürünü olan işlemcileri üretmeye başladı.

Bu alanda firmanın ilk işlemcileri ise Apple için üreteceği ortaya çıktı. Apple’ın 2018 iPhone modellerinin içerisinde yer alacak olan A12 işlemcileri için üretimin başladığından söz ediliyor. Hatta bir adım daha ileri giderek üretim miktarının iki katına çıkarıldığından da söz ediliyor.

A12 İşlemcileri için Üretim Hızlandı

Son raporlar ve firma tarafından açıklanan bilgilere göre 7 nm üretim sürecinin bir ürünü olacak olan A12 işlemcileri çoktan üretime geçti. Hatta yeni işlemci modellerinin iki kat daha hızlı üretime geçtiği ve bu şekilde yeni iPhone modellerine yetiştirilmek istendiği de yine açıklamalarda yer alan bilgiler arasında. 7 nm üretim sürecinin yeni işlemcilere sağlayacağı artıların ise oldukça fazla olduğundan söz ediliyor.

A12 işlemcileri

Özellikle işlemcilerin hızı konusunda çok yüksek değerlere çıkmanın mümkün olacağı ve aynı şekilde enerji tasarrufunun da %30 artacağı konusunda bilgiler var. Bir diğer yandan bu bilgiler gösteriyor ki beklendiği gibi yeni iPhone modelleri Eylül ayında tanıtıma çıkmak için hazırlanıyor. Daha detaylı bilgiler için Apple kaynaklarından paylaşılacak raporları beklemek gerekiyor. Fakat genel bir değerlendirme yapacak olursak, çok iddialı işlemci modellerini görmeye hazır olmamız gerek.

2 YORUMLAR

  1. A12 geldikten sora ve ios 12 geldikten sonra a11 performansta bi düşüş olurmu sizce pubg mobile vs kasmalar yaşatırmı birde iphone x ios 12 ile iyimi olucak optimizasyonlar ve hata gidermeler konusunda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?