A11X Bionic Nasıl Bir Teknolojiye Sahip Olacak?

0
74

İşlemci konusunda yetkili firmalardan biri olan Apple, bu alanda söz sahibi olacak derecede iyi işlemciler üretiyor. Mobil işlemcilerinde son olarak A11 Bionic gibi üst düzey bir işlemci teknolojisine geçmeyi başaran markanın, tüm yeni iPhone modellerinde üst düzey bir performans ile karşılaştığı görülüyor. Çok daha yüksek performans elde edilmesini sağlayan yeni işlemcilerden sonrada geliştirmelere devam eden markanın, şimdi ise A11X Bionic üzerinde çalışmalara başladığı belirtiliyor. Şimdiden en iyi işlemci modellerinden biri olacağına kesin gözü ile bakılan A11X Bionic modelinin, kullanacağı teknoloji ise çok daha başarılı olacak.

A11X Bionic Nasıl Bir İşlemci Modeli Olacak?

Yeni işlemcilerin TSMC tarafından çok kısa süre önce kurulan yeni üretim tesisiyle üretileceği gündemde. Buna göre işlemcilerin 7 nm üretim süreci içerisinde üretileceği belirtiliyor. Hem daha yüksek performans hem de daha tasarrufu işlemcilerin elde edilmesini sağlayacak olan 7nm üretim süreci, bir hayli artı sağlayacak.

A11X Bionic

Yine Face ID destekleyecek ve 8 çekirdekli yapısı ile en az %20 daha performanslı bir işlemci modeli olacak olan A11X Bionic, muhtemelen iPad modellerinde kaşımıza çıkacak. İlk olarak iPad Pro 2018 serisi ile kullanılması beklenen A11X Bionic işlemcilerinin yapay zeka konusunda ise çok daha başarılı olduğunu göreceğiz.

Muhtemelen bu işlemcilerde Siri için artı bir nokta kullanılmış olacak. Fakat bunun nasıl bir artısı olacağı ya da sistemin nasıl bir artı kazandığını görmek henüz mümkün değil. Bunun için yeni tabletlerin ya da işlemcilerin tanıtımını beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni iPhone X Modeli Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

İLGİLİ HABER:  Apple İşlemci Üretiminde Sınıf Atlayacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?