A11 İşlemci İle iPhone 8 Plus En Hızlı Telefon Oldu

0
125
iPhone 8 Plus

Apple akıllı telefonlarıyla beraber işlemci modellerini de yeniledi. iPhone 7 modellerinde kullanılan A10 işlemcileri, A11 Bionic işlemcileriyle değiştirildi. Atılan bu adım performans konusunda ise görmediğimiz bir başarı elde edilmesini sağladı. Öyle ki telefonların A11 Bionic kullanan akıllı telefonlar iPhone 8 ve iPhone 8 Plus performans rekorları kırmaya başladı.

İlk olarak telefonların Benchmark testlerinde çok yüksek değerler elde ettiğini görmüştük. Hemen sonrasında gelen Geekbench 4 testleri ise bir telefondan çok daha fazlasının sunulacağını gösteriyor. Belki yeni akıllı telefonların tasarım veya pil kapasiteleri konusunda geri planda kalacağını göreceğiz ama performans konusunda böyle bir sonuç söz konusu olmayacak.

iPhone 8 Plus En Başarılı Performans Değerini Sundu

Yapılan değerlendirme sonrasında iPhone 8 Plus modelinin zirveye oturduğu görülüyor. 10,472 puan ile ilk sıraya yerleşen iPhone 8 Plus serisinin hemen arkasından ise bir diğer akıllı telefon iPhone 8 yer alıyor. iPhone 8 puanının da 10.170 olduğunu görüyoruz. İki modele en yakın seri Samsung’un akıllı telefonları. Fakat aradaki fark çok fazla.

iPhone 8 Plus iPhone 8 sonrasında gelen Note 8 akıllı telefonlarının 6.564 puan aldığını görüyoruz. iPhone modelleri ile kıyasladığımız zaman Samsung’un epey bir geride kaldığı görülüyor.  Aslında bu durum sadece Samsung ile değerlendirilmemeli. iPhone 8 modelleri MacBook pro 13 inç serisini bile geride bırakmayı başarmış durumda. Core i5 işlemcileri geride bırakan bir telefondan söz ediyoruz. Buna ek olarak iPhone X akıllı telefonlarının performans değerlerinin daha da öne çıkabilir.

iPhone 8 Plus

Sadece Performans Değil Grafik Performansı da Üst Düzey

Performans konusunda oldukça başarılı bir akıllı telefonla karşı karşıya kaldığımız kesin. Fakat tek gelişim bu değil. Grafik performans konusunda da yeni serinin Plus modelinde 64.412 puan aldığı görülüyor. iPhone 8 ise 62,532 puan alıyor. Açıkçası bu durumun iOS 11 uyumundan da kaynaklandığını söylemek gerekiyor. Bunun dışında yeni işlemcilerde tabii ki oldukça başarılı.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 Beta 4 Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?