7.nesil iPad Modelleri Satışa Çıkmaya Hazırlanıyor

0
212
7.nesil iPad

Apple, görkemli iPhone tanıtımı sırasında, sadece yeni iPhone modellerinin tanıtımını yapmadı. Bunun yanında tablet sınıfı için de yenileme yapıldı. Markanın 6.nesil tabletleri olarak sunduğu tabletlerinden sonra gelen yeni tablet modeli 7.nesil iPad modelleri oldu.

Çok önemli değişikliklerle gelmiyor olsa da güncellenmiş seri olması nedeniyle öne çıkan tablet modelinin detaylarından söz etmiştik. Şimdi ise 7.nesil iPad modellerinin satışlarının başladığı açıklandı.

7.nesil iPad Satışları Öne Çekildi

Markanın bu sene farklı bir strateji çizdiğini görmeye başladık. Tanıtım sırasında yeni nesil tablet modellerinin ay sonunda satışa çıkacağı konusunda bilgiler verilmişti. Tanıtım sırasında paylaşılan bilgilere göre dağıtımlar 30 Eylül tarihinde başlayacaktı. Yeni tablet modellerinin dağıtıma başlayacağı tarih sonradan geriye çekildi. Yeni yapılan açıklamaya göre tabletlerin satışı 25 Eylül’e çekildi.

Tabletlerin ön siparişini veren kullanıcılar için dağıtımlarda ay sonunu beklemek gerekmeyecek. Bugün itibariyle yeni seri tablet modellerine ulaşmak mümkün olacak. Tabii ki ilk etapta sadece ön sipariş veren kullanıcıların tablet modellerine ulaştığını görmek mümkün olacak.

Ülkemiz için satışların ne zaman başlayacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Yeni tablet modeli ilk etapta 25 ülkede satışa çıkacak. Bu ülkeler içerisinde Türkiye bulunmuyor. Yeni nesil tablet modellerinin ülkemiz fiyatı için de açıklama yapılmadı.

7.nesil iPad

Buna karşın belli başlı teknik detaylar konusunda bilgilerin paylaşıldığını ekleyelim. Açıklanan ilk detay, tüm tablet modellerinin iPadOS işletim sistemiyle beraber geleceği oldu. Zaten Apple’ın satışları öne çekmesinin nedeni de iPadOS işletim sisteminin 24 Eylül tarihinde yayınlanmış olması.

Ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı konusunda bilgilerin paylaşılmadığı tablet modeli için yenilikleri de kısaca belirtelim. Bu seride daha çok ekran kısmında bir yenileme yapılıyor. 10.2 inç boyuta çıkarılan ekranlar, akıllı kalemleri de destekliyor. Fakat kalem konusunda bir sıkıntı söz konusu. Öyle ki bu modelde 2.nesil değil, 1.nesil Apple Pencil serisinin desteklendiğini görmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  Kablosuz Kulaklık için Çamaşır Makinesi: Cardlax EarBuds Washer İnceleme

Bilindik artılar bunlar. Bugün 25 ülkede satışa çıkacak olan 7.nesil iPad modelleri için Türkiye fiyatları açıklandığı zaman bilgilendirme yapacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?