6.1 inç iPhone

Yeni iPhone modelleri için sayaç çalışmaya başladı. Artık bir aydan daha bir süre sonra yeni modellerin tanıtıldığını görmek mümkün olacak. Durum böyle olunca yeni modeller için detayların paylaşımı da hızlandı. Apple’a yakın ünlü analistler tarafından çok daha fazla bilgi paylaşımı yapılmaya başlandı. Bu noktada yeni akıllı telefon modellerinden biri olacak olan 6,1 inç iPhone için gelen son bilgiler ise beklenmedik gelişmelerin yaşanacağını gösteriyor.

Ünlü analist Ming Kuo tarafından yapılan açıklamaya göre 6,1 inç iPhone modeli beklendiği gibi Eylül ayında gelmeyecek.

6,1 inç iPhone Gecikecek Mi?

Bu modelin en büyük farkı, serinin içerisinde yer alacak en uygun fiyatlı model olacak olması. Markanın yeni akıllı telefonları içerisinde 6.1 inçlik ekranına rağmen en ucuz model, 6,1 inç iPhone modeli olacak. iPhone 9 olarak da adlandırılacağı iddia edilen telefonun, ucuz olmasının en büyük nedeni yine LCD ekran kullanılması olacak.

6.1 inçlik iPhone modeli

Fakat Ming Kuo tarafından yapılan açıklamaya göre yeni LCD ekranların üretiminde bir yavaşlık söz konusu. Yine Face ID bulunduracak telefonun bu nedenle çıkış tarihi gecikecek. Yeni modelin ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda kesin bilgiler yok ancak Ekim ayına kadar bir erteleme durumu olacağından söz ediliyor.

Yine Face ID sistemi barındıracak ve tek arka kamera ile gelecek olan modelin gecikmesi, uygun fiyatlı 6,1 inç iPhone için satış oranlarının düşmesine neden olacak gibi duruyor. Diğer modellerin Eylül ayı içerisinde satışa çıkması bekleniyor.

Apple Pencil Desteği Beklemeyin

Ünlü analistin bu konuda son açıklaması ise akıllı kalem desteği. Daha önce de haberiniz yapmıştık. 3 modelden en az birinin Apple Pencil desteğine sahip olacağı düşünülüyordu. Fakat ünlü analistten son gelen bilgi, yeni modellerin hiçbirinde akıllı kalem desteği olmayacağı. Bunun yerine bir nesil sonrası iPhone modellerinde, özel geliştirilmiş akıllı kalemlerin yer alacağı belirtiliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?