Kısa sürede hakkında pek çok söylentinin geldiği iPod ailesini, Apple dün itibari ile yenileyerek satışa sundu. Yeni iPod nano, iPod shuffle yeni renk seçenekleri ile gelirken iPod touch büyük bir yenilik ile geldi.

6. nesil iPod touch‘lar henüz tam olarak performans testlerine tutulmuş olmasalar da kısmi performans testlerine tutuldular bile. 1.10 GHz yeni A8 işlemci ve 1 GB RAM ile gelen iPod touch, 1.39 GHz A8 işlemcisi ile iPhone 6 ile kıyaslandı ve hemen hemen benzer performansı gösterdi. Bu yönü şaşırtıcı gelmiş olabilir ancak aslında bunun sebebi iPhone 6’nın pil performansını yükseltmek isteyen Apple’ın yaptığı kimi kısıtlamalardan dolayı.

Geekbench 3’ün tek çekirdek testlerinden 1379 puan alan yeni iPod touch çoklu çekirdek testlerinden 2440 puan aldı. Bu sonuçlar 5. nesil A5 işlemcili iPod touch ile karşılaştırılacak olursa; 5. nesil iPod touch tek çekirden testlerinden 215 puan alırken, çoklu çekirden testlerinden 410 puan almıştı. Bu yönü ile 6. nesil iPod touch’ın bir önceki 5. nesil iPod touch‘tan altı kat hızlı olduğu görülüyor.

6. nesil iPod touch‘ın dikkat çeken birkaç noktası daha söz konusu: Yeni iPod touch iOS 8.4’ü doğrudan Apple Music ile birlikte çalıştırıyor ve yeni iPod touch 1 GB RAM’e sahip. Yeni iPod touch’ta Bluetooth 4.1 gibi kayda değer bir yenilik daha mevcut.

Özellikle ekstra renk seçenekleri, yazılımsal güncellemeleri ve donanımsal iyileştirmeleri ile yeni iPod touch şimdiden kullanıcılar tarafından beğenileri toplamış durumda.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Hazırlıkları Başladı

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?