Eylül ayı Apple’ın ayı olacak. Teknoloji devi Eylül ayı içerisinde 3 ya da 4 yeni iPhone modelinin tanıtımını yapacak. Şimdiye kadar yapılan paylaşımlarda ise Apple’ın tanıtacağı bazı modeller neredeyse kesinlik kazandı. Bu modellerden birisi de 6.5 inç iPhone modeli olacak.

Henüz kesin olarak nasıl isimlendirileceği bilinmeyen akıllı telefonların özellikleri konusunda sürekli yeni detayları görmeye de başladık. 6.5 inç iPhone modeli için son gelen detaylar ise bu senenin amiral gemisi modelinin 6.5 inç iPhone modeli olacağından söz ediliyor. Yeni akıllı telefonlar için beklentiler oldukça fazla.

6.5 inç iPhone OLED Ekranla Geliyor

Kısa süre önce ortaya çıkan ekran siparişlerine göre 6.5 inç iPhone modellerinin OLED ekran kullanacağı neredeyse kesinleşti. Apple’ın bu model için 45 milyon ekran paneli sipariş ettiği söz ediliyor. OLED ekranlı olması ve bunun yanında 6.5 inç olması yeni modelin bir hayli öne çıkmasını sağlayacak. Bunun dışında yeni modelde kamera kısmında da amiral gemisi serisi özelliklerinin sunulacağından söz ediliyor.

6.5 inç iPhone

Buna göre yeni modelde 3 kamera görme ihtimalimiz bile olabilir. Arkada üç kamera önde geliştirilmiş bir selfie kamerasıyla beraber bu modelde 4 kamera olması gündemde. Fakat henüz bu konuda kesinleşmiş bilgiler yok. Yani taslak çizimlerde üç kamera olarak gözüken kamera yerleşiminde farklı bir sensör kullanıldığını görebiliriz. Flaş ışığının ya da benzeri bir donanımın bu kısımda yer aldığı düşünülen kamera olduğunu görebiliriz.

6.5 inç ekran boyutunun Apple için de bir ilk olmasıyla beraber daha birçok sürprizin gelmesi de söz konusu. Yeni model için sürprizlerin çok fazla olmasını bekliyoruz. 45 milyon ekran panelinin sipariş edilmesi de Apple’ın en çok bu model üzerinde duracağını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: MacBook Pro ve MacBook Klavyeleri için Onarım Programı Başlatıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?