Apple’ı takip eden kullanıcılar bir süredir, KGI analisti tarafından gelen iddiaları konuşuyor. Ünlü isim tarafından sunulan bilgilere göre iPhone X akıllı telefonlarının 3 yeni model olarak yeniden geleceği ve bu sene 3 yeni iPhone modeli tanıtılacağı belirtilmişti. Ünlü analist tarafından gelen bilgiler, içerisinde ise en çok dikkat çeken uygun fiyatlı iPhone modeli olmuştu. Hem geniş ekranlı hem de uygun fiyatlı bir model olarak gelecek olan yeni 6.1 İnçlik iPhone modeline ilişkin ise çok detaylı bilgiler ortaya çıktı. Bu kez 6.1 İnçlik iPhone içerisinde kullanılacak olan teknolojiler ise gündem oldu.

6.1 İnçlik iPhone Nasıl Bir Teknoloji Sunacak?

Yeni model konusunda gelen iddialara göre 6.1 İnçlik iPhone LCD ekran kullanacak. Zaten iPhone X serisinin devamı olarak geleceği düşünülmesine rağmen uygun fiyatlı bir seri olarak açıklanmasının nedeni de bu. Fakat eski serilerde kullanılan LCD modellerinden söz edilmiyor. Bunun yerine çok daha başarılı bir LCD ekrandan söz ediliyor.

6.1 İnçlik iPhone

Japon Display Full Active LCD ekranlarının, OLED performansına kadar çıkması ve belki de geçmesi mümkün. Bunun için yeni modelin testlerini beklememiz gerekiyor. 6.1 İnçlik iPhone akıllı telefonlarında yer alacak olan ekranlar belirttiğimiz teknoloji de gelecek olursa, büyük bir artı durumu daha ortaya çıkmış olacak. Öyle ki yeni ekranlar sadece 0.5 mm’lik bir çerçeve ile kullanılabilecek. Bu da çok ince bir 6.1 İnçlik iPhone modeliyle karşı karşıya kalacağız gibi gözüküyor.

Ekran özelliklerinin de epey bir yüksek olması bekleniyor. Bir kere çerçevesiz akıllı telefonlarda sıkça görülen 18:9 ekran oranına yer verileceği ve 2160 X 1080 çözünürlük değeri sunulacak. Bu değerler ne kadar net görüntü sunacak göreceğiz.

6.1 İnçlik iPhone

Ekranları bir kenara bıraktığımız zaman 6.1 İnçlik iPhone akıllı telefonlarının en farklı teknolojilerinden birisinin de kamera olacağı söyleniyor. Kuo bu konuda yaptığı açıklamada, tek kamera kullanılacağını ve bu modelin iPhone 7 gibi bir tasarım yerleşkesi olacağı üzerinde duruyor.

İLGİLİ HABER:  DxOMark Enleri Açıkladı – Apple Listede Yok

Bunun dışında 3 GB RAM bellek kullanılacak ve işlemci yeni seri olacak. Bu özelliklerle beraber gelecek olan yeni akıllı telefonların fiyatının ise 650-800 dolar arasında olması bekleniyor. Aslında daha uygun bir fiyat aralığından söz ediliyordu ancak yeni LCD teknolojisi biraz işleri değiştirmiş oldu. Standart LCD kullanılacak olursa, fiyat çok daha aşağı çekilecek.

İlginizi Çekebilir: Yurtdışından iPhone getirme, pasaporta kayıt ettirme ve diğer işlemler (2018 Güncel)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?