6.1 inç LCD iPhone

iPhone modellerinin üretimine başlandığı konusunda bilgiler var. Apple’ın Eylül ayında tanıtmasını beklediğimiz 3 yeni iPhone modeli için birçok paylaşımda yapıldı ve üretim aşamasından sonra yeni modeller için az çok fikir sahibi olduk. Teknolojileriyle dikkat çeken ve çok daha geniş ekranlarla gelmesi beklenen yeni iPhone modelleri için bilgilerde gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgi ise 6.1 inç LCD iPhone modeli bekleyenler için üzücü gelişmeler yaşandığını gösteriyor. iPhone 9 akıllı telefonları olarak adlandırılması beklenen yeni model için üretim sorunları yaşanabileceği iddiası var.

6.1 inç LCD iPhone Ne Zaman Gelecek?

İddialara göre 6.1 inç LCD iPhone akıllı telefonlarının üretimine çoktan başlandı ancak üretim kısmında bazı sorunlar söz konusu. OLED ekranlar için elini çabuk tuttuğu ve bu modeller içi herhangi bir stok sorunu gündeme gelmeyeceği belirtilen Apple’ın, 6.1 inç LCD iPhone modelinin üretiminde ise LED aydınlatma sorunu yaşadığı konusunda bilgiler var. LCD ekranların arkasında kullanılacak olan LED arka panelin ışık sızması sorunlarına neden olduğu belirtiliyor.

6.1 inç LCD iPhone

Ünlü analistlerden gelen bilgilere göre ışık sızması sorunu ise tüm ekran montajını etkiliyor. Aslında bu sorun daha öncede gündeme gelmiş ancak sonradan analistlerin sorun için çözüldü açıklamaları yaptığı görülmüştü. Bu kez ise iddialarda sorunun çözüldüğü konusunda bir bilgi yok. Bunun yerine 6.1 inç LCD iPhone modelinin 1 ay gibi bir süre boyunca gecikeceği konusunda bilgiler veriliyor.

OLED ekranların zamanında geleceği ancak LCD ekran kullanan modelin ise 1 ay gecikmeli olarak geleceği bilgisi var. Tabii ki Apple’ın doğrulamasını beklemek gerek ancak gecikme durumunda serinin tamamen satışlarının gecikmesi söz konusu. Öyle ki bu model iPhone 9 akıllı telefonları olacaksa ve iPhone 9 akıllı telefonları gecikecekse diğer modellerinde gecikmesi gündeme gelebilir.

İlginizi Çekebilir:  Apple, Siri Çalışmalarında Başarıyı Yakaladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?