6.1 inç LCD iPhone Ekran Sistemini Değiştirecek

6.1 inç LCD iPhone modelinin ekranları konusunda yeni detaylar var. 6.1 inç LCD iPhone modelinin ekranlarında nasıl bir teknoloji kullanılacak?

0
35
6.1 inç LCD iPhone

Apple’ın bu yıl için en çok merak edilen modeli 6.1 inç LCD iPhone akıllı telefonları. Bir yandan uygun fiyatlı bir akıllı telefon olacağının söylenmesi ve bunun yanında geniş ekranlı bir iPhone modeli olacak olması, yeni serinin bir hayli merak edilmesine neden oldu. Apple analistlerinden gelen bilgiler ise kullanıcıların merakını biraz daha arttırmaya yetiyor. Son gelen bilgilere göre yeni seri akıllı telefonlarda standart LCD sistemi sunulmayacak. Bunun yerine telefonu öne çıkaracak çok daha özel bir sistem göreceğiz.

6.1 inç LCD iPhone Daha İnce Olacak

Gelen bilgilere göre Apple ekranlarda Japan Display Full Active LCD ekranlarını kullanacak. Standart LCD ekranlara göre çok daha başarılı performans sunan ekranlardaki tek değişiklikte bu olmayacak. Bunun dışında LCD panelin arkasında yer alacak olan aydınlatma sistemi de değiştirilecek.

6.1 inç LCD iPhone

Yeni aydınlatma sistemlerinde 0.3t LED aydınlatma çipleri kullanılacak. 0.3t LED aydınlatmanın, sağladığı en büyük avantaj ise telefonların ekran kısmında daha ince olması olacak. Bu sayede standart LCD ekranlara göre 2 katı daha ince çerçeveler kullanılmış olacak.

Muhtemelen çerçeve kısmında 2,5 mm seviyesine kadar düşen bir yapıdan söz ediyoruz. Böylelikle ucuz bir model olacak olsa da 6.1 inç LCD iPhone akıllı telefonları eski serilere göre çok daha başarılı bir telefon olacak. Bu sadece ekran kısmında karşımıza çıkacak olan farklılık. Bunun dışında diğer teknolojilerde nasıl değişikliklerin olacağını zaman gösterecek. Tanıtımı merakla bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 13 İşletim Sistemi Her Modeli Desteklemeyecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?