6.1 inç iPhone, Uygun Fiyatlı iPhone SE’nin Devamı Olabilir

6.1 inç iPhone modelleri için yeni detaylar gelmeye devam ediyor? 6.1 inç iPhone uygun fiyatlı SE serisinin devamı olabilir mi? İşte iddialar.

0
112

2018 iPhone tanıtımları için birkaç haftalık bir süre kaldı. Sızdırılan son belgeleri değerlendirdiğimiz zaman tanıtımların 12 Eylül tarihinde yapılacağını görüyoruz. Birçok sürpriz modelin geleceği etkinlikte, en çok konuşulan model ise 6.1 inç iPhone olacak gibi duruyor. Yeni paylaşılan belge içerisinde yer alan detaylar, 6.1 inç iPhone modelinin çok konuşulan iPhone SE serisinin devamı niteliğinde olacağını gösteriyor. Geliştiricilerin Xcode üzerinden çıkardığı bilgilere göre yeni modelin atası iPhone SE olacak gibi duruyor.

6.1 inç iPhone Neler Sunacak?

İsim kısmının hala netlik kazanmadığını belirtelim. Kısa süre önce bu yönde haberler çıktı. Xcode yazılımızda telefonun N84 model numarasının bulunacağı ve adının iPhone xx olacağı yönünde bilgilerde elde edilmişti. Kodlar içerisinde yer alan diğer isimler ise “iPhone 9.7” ve LCP ifadeleriydi. İlk paylaşımlardan sonra telefonun adının iPhone XX olacağı iddia edildi. Ancak bu yapı farklı bir dizilimi ortaya koyuyor.

6.1 inç iPhone

Aslında gizli de olsa iPhone SE 2 modeli işaret ediliyor. Kod dizininde iPhone XX adının A10 işlemcileri işaret ettiği bilgisi var. Bunun dışında panel kısmında da DCI-P3 LCD kullanılacağı işaret ediliyor. Kısacası bu model alında iPhone SE 2 olarak kodlanmış olabilir.

Özellikler Neler?

Peki, telefonların özellikleri neler olacak? Aslında şimdiye kadar 6.1 inç iPhone modelinin içerisinde A12 işlemcilerinin olacağını ve 3 GB RAM bulunacağını belirtmiştik. Fakat biraz kafalar karışmadı değil. A10 işlemcili ve 2 GB RAM bellek miktarı bulunan çentiğe sahip bir telefonda gelebilir. Neredeyse kesin olan kısım ise telefonların arka kamerası.

Bu kısımda beklenti oldukça geniş tek bir arka kameranın kullanılacağı. Daha öncede bu yönde haberler yapmış ve hatta sızdırılan görselleri paylaşmıştı. Bu görsellere aşağıda vereceğimiz linkten ulaşabilirsiniz.

Bakınız: 6.1 inç iPhone Yeni Video

İLGİLİ HABER:  iPhone 11 Pro Max Gece Çekimine Yeni Bir Örnek Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?