6.1 inç LCD iPhone

Apple’ın 2018 iPhone modellerini tanıtmasına az bir süre kala, markanın yeni akıllı telefon modelleri için detaylar tartışılmaya başlandı. Aslında uzunca bir süredir konuşulan bazı iddiaların daha net bir dille gündeme getirildiğini söylemek ve yeni iPhone modellerinin kısmen özelliklerinin doğrulanması yönünde ilerlendiğini belirtmek daha doğru olacaktır. Öyle ki son gelen bilgilerden sonra bu alanda otorite olarak görülen merkezler ortak bazı özelliklerde hem fikir olduklarını açıklamaya başladı. Bu noktada genel olarak özelliklerinin daha çok netlik kazandığı modellerden birisi de 6.1 inç iPhone modeli olarak açıklandı. Son gelen bilgiler ise telefonun ekran teknolojisi konusunda yeni beklentilerimizi ortaya çıkardı.

6.1 inç iPhone LCD Sistemini Değiştiremeyecek

Buna göre yeni 6.1 inç iPhone modelinin, ekran kısmında eski serileri yansıtacağından söz ediliyor. Paylaşılan bilgilere bakacak olursak yeni model, tamamen LCD panel ile gelecek. Diğer modellerde OLED beklenirken bu model eski iPhone serilerinde kullanılan TFT LCD ekran barındıracak. Bunun yanında piksel yoğunluk değerinde de ciddi bir düşüşün olacağından söz ediliyor.

6.1 inç iPhone

iPhone 8 Plus modelinde sunulan 401 PPI piksel yoğunluk değeri, bu seriyle beraber 320 ile 340 PPİ arasında bir değerde olacak. Muhtemelen aynı tip ekranların kullanıldığını göreceğimizi işaret eden gelişme, yeni iPhone modelinin boyutu nedeniyle piksel yoğunluğunun düşeceğini gösteriyor.

Diğer bir iddia ise 6.1 inç iPhone modelinin ekranlarında 3D Touch teknolojisinin yer almayacak olması. Daha önceki modellerden farklı olarak bu seri içerisinde 3D Touch sistemi yer almayacak. Tabii ki bunun karşılığında başka bir teknolojiye yer verilip verilmeyeceğini bilemiyoruz. 3D Touch tamamen değiştirilebilir. OLED modellerle beraber yeni bir teknoloji gelebilir. 6.1 inç iPhone ekranları için yeni detaylar, şimdilik iddialı bir modeli işaret etmiyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni iPhone X 100 dolar Daha Ucuz Olacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?