iPhone X akıllı telefonları Apple için yavaş yavaş hüsran olma yolunda ilerliyor. Öyle ki iPhone X satışlarının ilk andan itibaren sürekli olarak düşmeye başladığını gördük. Sürekli olarak satışların düşüş haberleriyle gündeme gelmesi ve üretim miktarlarının da azaltılmış olması iPhone X denemesinin yeteri kadar başarı elde edemediğini gösteriyor.

İşte bu aşamada yeni telefonun beğeni toplayan özellikleriyle beraber eleştirilen yönlerini görerek hazırlandığı belirtilen yeni bir model konuşulmaya başlandı. Daha önce birçok kez gündeme getirdiğimiz bu telefonlar adını henüz bilemediğimiz 6.1 inç iPhone modelleri. iPhone X yerine gecikecek olan akıllı telefonların özellikleri konusunda ise yeni bazı detaylar var.

6.1 inç iPhone İçin Önemli Bilgiler

Dün Barclays tarafından yayınlanan yeni raporlarla beraber 6.1 inç iPhone modelinin özellikler konusunda yeni bilgiler elde edildi. Bu bilgilere göre 6.1 inç iPhone akıllı telefonlarının LCD panel kullanımı yapacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bunun dışında telefonların Face ID kullanımına devam edeceği ve 3D Touch özellikli bir ekran sunacağı bilgisi var. Aynı rapora göre çift kamera dönemine bu modelle ara verilecek. 6.1 inç iPhone serisinde tek arka kameraya yer verilecek.

6.1 inçlik yeni iPhone

Muhtemelen uygun fiyatlı olacak olan serinin tüm bu değişikliklerle beraber 300-400 dolar daha aşağı bir fiyatla satılacağından söz ediliyor. Barclays raporlarında yer alan bilgilerde dikkat çeken bir noktaya daha parmak basalım. Buna göre yeni modelde yüz tanıma sistemiyle beraber parmak izi okuma sistemi de sunulabilir. Henüz kesinleşmiş bir bilgi yok ancak bu bilgiler bile satışları yükseltmek için önemli değişikliklerin yapılacağını göstermekte.

İlginizi Çekebilir: AirPods 2 için Kötü Haber Geldi

İLGİLİ HABER:  6.1 İnç iPhone için Detaylar Gelmeye Devam Ediyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?