6.1 inç iPhone için Render Çizimleri ve Fiyatlar Ortaya Çıktı

0
91
6.1 inç iPhone

WWDC 2018 etkinliğinin yaklaşması ve yaz aylarıyla beraber üretimlere geçilmesinin ardından, yeni iPhone modelleri hakkında detaylı bilgiler gelmeye başladı. Yeni akıllı telefon modelleri için son paylaşılan bilgiler arasında en çok dikkat çeken ise 6.1 inç iPhone modeli için gelen bilgiler oldu.

Öyle ki bu serinin hem yeni iPhone modelleri içerisinde en ucuz model olması hem de LCD kullanımı yapan son model olması bekleniyor. Diğer serilerin tamamen OLED ekrana geçmesini bekliyoruz. Yeni model için son gelen detayın ise render görüntüleri olduğunu ekleyelim.

6.1 inç iPhone Nasıl Gözükecek?

Yeni modelin görüntüsünün nasıl olacağı konusunda detayları doğrudan render paylaşımlarında görmek mümkün oldu. Buna göre yeni seri akıllı telefonların ekran kısmında yine çerçeveleri oldukça inceltilen bir model olması bekleniyor. Ayrıca telefonların arka kısımda tek arka kamera kullanacağı görülüyor. Çok daha geniş tek bir arka kamera kullanımı yapacak olan 6.1 inç iPhone modeli için yine çentik alanının da kullanılacağı görülüyor.

İlgi çeken bir başka detay ise yeni modelin parmak izi sensörlerinin olmaması. Muhtemelen yine Face ID teknolojisinin kullanıldığını göreceğiz. 6.1 inç iPhone modelinde muhtemelen JDI ekranları kullanılacak. Yani yine IPS LCD ekran kullanacağı görülen markanın, telefonu için istenen fiyatın ise 550 dolar olacağı söyleniyor.

3 yeni iPhone modelinde en uygun fiyatlı serinin ise 6.1 inç iPhone modeli olacağını tekrar hatırlatalım. Muhtemelen diğer modellerde kullanılacak olan OLED ekran nedeniyle, fiyatlar ciddi oranda artış gösterecek. Buna bağlı olarak çift kamera ve benzeri artılarında diğer modellerin fiyatını bir hayli yükseltmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 Fiyatları için Yeni Bilgiler Var

İLGİLİ HABER:  Uygun Fiyatlı HomePod Modeli Geliştiriliyor Olabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?