6.1 İnç iPhone için Hazırlıklar Başladı

0
74
6.1 inçlik yeni iPhone

KGI analisti Ming Chi Kuo tarafından yılın başında bazı iddialar ortaya atılmıştı. Apple hakkında yaptığı yorumlarla kendisini gösteren ünlü isim tarafından ortaya atılan iddialarda ise 3 yeni iPhone modelinin hazırlandığı belirtilmişti. Uzun süre konuşulan ve bir hayli dikkat çeken yeni iPhone iddiaları için ise somut bir delil paylaşımı yapılmamıştı. Yaklaşık 1 ay sonrasında raporları ortaya çıkan 3 yeni iPhone modeli hakkında paylaşımlar yapmıştık. Şimdi ise tüm bu iddiaları doğrulayan bir adım atıldığı belirtiliyor. Görünen o ki 6.1 inçlik yeni iPhone modellerinin hazırlıkları yapılıyor.

iPhone Modelleri İçin Ekranlar Sipariş Ediliyor

Yine Kuo tarafından verilen bilgilere göre iPhone akıllı telefonları için yeni siparişler verilmeye başlandı. Kuo, Apple’ın bunun için tam 100 milyon LCD siparişi verildiğini belirtiyor. 6.1 inçlik ekran siparişlerinin 2018 yılı için verildiği ve bu siparişlerin 2018 sonlarına doğru hazır olacağını ekliyor.

Ekranların özellikleri konusunda da bilgiler veren ünlü isim, ekranlarda 3D Touch teknolojisine yer verileceğinden söz ediliyor. Diğer modellerde olduğu gibi 3D Touch teknolojisini destekleyecek olan ekranların, Face ID bölümünü içereceği de belirtiliyor.

6.1 inçlik yeni iPhone

Bunun dışında en önemli bilgi ise ekran oranlarının oldukça yüksek olması. Yeni iPhone modellerinde ekran oranlarının 19.5:9 seviyesinde olacağından söz ediliyor. Bu oranın elde edilmesinde Face ID bölümünün etkisi görülüyor.

İddialar doğruysa 6.1 inçlik akıllı telefonların fiyatı, 700 dolar ile 800 dolar arasında olacak. Diğer modellerden farklı olarak bu serinin 700-800 dolar arasında olması da büyük bir artı olarak gösterilebilir. Zaten ekran siparişlerinin bu kadar yüksek seviyede tutulmasının ana nedeninin de uygun fiyatlı bir iPhone gelmesi olduğu belirtiliyor. Sistem özellikleri konusunda ise detaylı bilgiler yok.

İlginizi Çekebilir: Apple News Sistemi Değişebilir

İLGİLİ HABER:  iPhone LED Bildirimlerini Etkinleştirmek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?