6.1 inç iPhone Gecikecek! Neden Belli Mi?

0
78
6.1 inçlik yeni iPhone

Apple bu sene deneysel bir iPhone serisi sunacak. Öyle ki daha önce görmediğimiz bir şekilde Eylül ayında tam 4 adet iPhone modelinin tanıtılması bekleniyor. Yine amiral gemisi serisi akıllı telefonların devamı niteliğinde olacak 2 model bekliyoruz. Bunun dışında 2 model içinde uygun fiyatlı seriler olacağı konusunda bilgiler veriliyor. İlk olarak uygun fiyatlı iPhone SE 2 akıllı telefonlarının satışa çıktığını göreceğiz. Bunun dışında bir diğer uygun fiyatlı model ise 6.1 inç iPhone akıllı telefonları olacak.

LCD ekranlı akıllı telefonlar olması beklenen yeni akıllı telefonların çıkış tarihi konusunda ise üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce bu konuda bir paylaşım yapmış ve telefonların gecikmesi gibi bir durumun söz konusu olduğundan söz etmiştik. Şimdi ise bu gecikme durumuna ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

6.1 inç iPhone Neden Gecikiyor?

Yeni iPhone modelinin diğer modellerin aksine Kasım ayında satışa çıkacağı yönünde bilgiler var. Diğer akıllı telefon modellerinin Eylül ayında tanıtılması beklenirken, LCD ekran kullanacak olan 6.1 inç iPhone modelinin Kasım ayında çıkış yapacak olmasının nedeni ekran panelinde yaşanan dokunmatik sorunları.

6.1 inç iPhone

İddialara göre LCD ekranda Face ID sisteminin oluşturulması sırasında bazı dokunmatik ekran sorunlarıyla karşı karşıya kalındı. Dokunmatik ekran sorunlarının giderilmesinin ardından yeni akıllı telefon modellerinin satışa çıkacağı söyleniyor. Bunun içinde Kasım ayını beklemek gerekiyor. 6.1 inç iPhone modeli için fiyat kısmında ise 600 dolar gibi bir rakam beklendiğini ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 4 için İddialı Açıklamalar Gelmeye Devam Ediyor

İLGİLİ HABER:  Samsung ve TSMC 'iPhone 6s' İçin A9 Çip Üretimine Başlıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?