5G Uyumlu iPhone

4,5G teknolojisinden sonra, gözler bu kez 5G teknolojisine çevrilmiş durumda. İletişim kalitesini 2 katına çıkarmasının yanında hız konusunda da maksimum değerleri görmemizi sağlayacak olan teknoloji için hazırlıklar çoktan hızlandı. Çeşitli markalar tarafından yapılan ilk testlerde olumlu sonuçlar alması da 5G’ye geçiş sürecini hızlandıran etkenler arasında yer alıyor.  Bir yandan alt yapı durumu üzerine çalışmalar devam ederken, bir yandan ise markaların 5G destekli modelleri ne zaman satışa çıkaracağı merak konusu olmaya başladı. Söz konusu 5G olunca, akla ilk gelen markalardan birisi de Apple oluyor. Eğer iddialar doğruysa Apple’ın bu konuda çalışmaları da çoktan başladı.

5G Uyumlu iPhone Modelleri Yakın

Markanın tedarik zincirinden gelen bazı sızıntılar, 5G Uyumlu iPhone modellerinin ne zaman geleceğini de işaret etmiş oldu. Gelen bilgilere göre 5G Uyumlu modeller için en büyük atılım 2019 yılında atılacak. 2019 yılında tanıtılacak olan iPhone modelleri için özel 5G modemleri geliştirilecek.

5G Uyumlu iPhone

Intel veya MediaTek arasında bir seçim yapacağı konuşulan markanın, MediaTek ile anlaşmak üzere olduğu da gelen bilgiler arasında. 5G teknolojisinin tam olarak ne kadar başarılı bir şekilde kullanılacağını bilmek oldukça zor ancak aynı tedarikçiler tarafından yapılan yorumlara göre bu teknoloji ilk olarak iPhone modellerinde karşımıza çıkmayacak.

Bunun yerine ilk olarak iPad serisinde böyle bir atılımın yapılacağı belirtiliyor. Ayrıca bir sürpriz olacağı ve yeni nesil Apple Watch modellerinde de yine bu şekilde modemlerin kullanılabileceği iddiası var. Tüm bunlara karşın, Huawei tarafından yapılan 5G açıklamalarını düşünecek olursak, Apple bu yarışta çok ciddi rakiplerle karşı karşıya kalacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?