5G Modemler İçin Intel ve Apple Birlikte Çalışacak

0
61

Teknolojinin nabzını tutan iki dev şirket Apple ve Intel bir süredir en iyi anlaşan firmalar olarak değerlendiriliyor. Bu durumun nedeni ise Apple ile Qualcomm arasında yaşanan sıkıntı. Bir dönem en önemli bileşenlerini Qualcomm firmasından alan Apple’ın, yaşanan patent davalarından sonra bundan sonra Qualcomm ile çalışmayacağını açıkladığını biliyoruz. Yapılan açıklama sonrasında oluşan açığın kapatılması için ise Apple’ın yeni ortağının Intel olacağı açıklandı. Haliyle çok daha iyi iş ilişkileri kurmaya başlayan iki firma arasında yeni bir denge kurulmaya başladığını da görüyoruz. Mevcut telefonlarda yer alan modemler ve bileşenler bir yana iki firmanın şimdide ortak bir çalışma başlattığı açıklandı.

5G Destekli Modemler Üretilecek

Apple ile Intel arasında yapılan yeni ortaklık sonrasında, iki firma beraber modem geliştirme kararı aldığını açıkladı. Kararı ilk açıklayan Intel oldu. Intel ile Apple’ın ortak çalışması sonrasında üretilecek olan modemlerin, en önemli özelliklerinin ise 5G desteği olacağı açıklandı. Her iki firmadan da verilen bilgilere bakacak olursak, 5G desteği için hazırlanmış ve oldukça hızlı olan yeni modemler göreceğiz. Geliştirilen bu modemlerin niteliği konusunda ise çok fazla bilgi verilmedi. Sadece Apple’ın ürünlerinde 5G modemlerin kullanılacağı zamanın 2018 yılı olduğu belirtiliyor.

Apple ile Intel

Yani 5G destekli yeni modelin kullanılacağı ilk telefon ve tablet modellerinin 2018 yılında çıkacak iPhone ve iPad modelleri olacağı neredeyse kesin. Geliştirilen modemin niteliklerinin neler olacağı ve be kadar başarılı bir modemden bahsettiğimizi ise firmalar tarafından verilen detaylar sonrasında görmemiz mümkün olacak. Şu an için bu konuda oldukça sınırlı bilgilerimiz var. Fakat ortaklık istenen sonucu verecek olursa, Apple ile Qualcomm arasındaki ilişki de tamamen bitmiş olacak.

İlginizi Çekebilir: Apple HomePod Çıkışı Yine Ertelendi

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?