5G iPhone Modelleri için Yeni Gelişme

0
468
5G iPhone

Apple’ın iPhone akıllı telefonlarında ne zaman 5G modemlere geçiş yapacağı bilinmiyor. Firmanın bu konuda net bir açıklaması yok. Fakat buna karşın sürekli bu konuda yeni iddialarda ortaya atılıyor. Aslında 5G iPhone modelinin bu kadar gündeme gelmesinin nedeni, Intel tarafından yapılan son açıklama. Intel yaptığı açıklamada, 5G modem yarışından çekildiğini duyurmuştu.

Hal böyle olunca Apple’ın yeniden Qualcomm’a dönmesi gibi bir durum söz konusu oldu. Şu sıralar ise Ming Chi Kuo tarafından yapılan açıklama, Apple’ın bambaşka bir plan üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Samsung ile 5G iPhone için Anlaşma Yapılabilir

İddialara göre Apple, Qualcomm ile tek tedarikçi olarak anlaşmak istemiyor. Firmaya ikinci bir rakip gelmesi ve alternatiflerin olması isteniyor. Ming Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgilere göre bu durum için Samsung ile anlaşma yapılacak.

5G iPhone

Samsung’un modemleri üretmesi ve 5G iPhone için Qualcomm’a alternatif olması istenecek. Daha önce ekran konusunda anlaşmaların yapılmış olması, bu ihtimali biraz daha öne çıkaran bir gelişme olarak gösterilebilir.

Tüm bunlara karşın, henüz 5G iPhone modelinin çıkışı için erken olduğunu da eklemek gerekiyor. İddialara göre 2019 yılı içerisinde tanıtılan modellerde böyle bir teknoloji olmayacak. Bunun için bir sene daha beklemek gerekecek. 2020 yılında tanıtılacak olan iPhone modellerinde 5G desteğini göreceğiz. Yani daha çok fazla şeyin değişmesi için yetecek bir süre var.

İlginizi Çekebilir: iOS 12.3 Beta 3 Sürümü Yayınlandı

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?