5G iPad Pro için Neler Biliyoruz? Yeni Tablet

0
109
5G iPad Pro

iPad için sular durulacak gibi durmuyor. Birkaç ay öncesinde yeni iPad Pro LIDAR tarayıcısıyla boy gösterdi. Başarılı iPad modelinden sonra birkaç model hakkında iddiaları almaya başladı. iPad Air 4 iddiaları yansıyan ilk tablet oldu.

iPad Air’i bir rafa kaldıralım. Çok daha üstün özellikleri olan bir tablet 5G iPad Pro yolda. iPad Air iddialarıyla karşılaştırıldığında iPad Pro modellerinin şahı gelecek gibi duruyor. İddialara geçtiğimiz zaman bunu daha iyi anlayacaksınız.

5G iPad Pro Fiyat ve Özellik Beklentileri

İsimlendirme farklı. İsimlendirmeye fark katan 5G desteği. Apple uzun bir süre önce Qualcomm ile ipleri attı. İki firma defalarca birbirini şikayet etti.

Bakın: iPadOS 13.5.1 ile iPad Pro Döngü Sorunu Çözüldü

Patent ihlalleri olduğu ve bunun için defalarca davaların yapıldığına şahit olduk. Peki, şimdi niye bunu anlattık? Bunun nedeni 5G desteği için Qualcomm ile anlaşılacak olması.

İddialara göre Apple yeni tabletlerinde Qualcomm X55 modemini kullanacak. İşlemciler Apple’ın A serisi işlemcileri olmaya devam edecek ama modemlerde Qualcomm tercihi yapılacak.

5G iPad Pro

İşlemci için ise iki ihtimal var. Yeni tabletlerde A14x ya da A14z serisi işlemciler kullanılacak. A14’ün güncellenmiş ve güçlendirilmiş olan versiyonları olacağı kesin olan işlemcilerin ne kadar üst seviye özellikleri olacağını görmek için A14’ün tanıtılmasını bekleyeceğiz. Ana işlemcinin tanıtımı bize fikir verecektir.

İşlemci ve modemler için bazı tercihler belli oldu. Ekran için de iddialar var. Micro LED ekran teknolojisi yine yeniden gündemde. Apple Watch ile başlayan iddialar iPad Air 4’e kadar dayandı. Şimdi de 5G iPad Pro için aynı ekran teknolojisi iddiası var. Micro LED teknolojisine bir geçilirse, anlaşılan bu teknoloji de kalınacak.

5G iPad Pro

İki farklı ekran boyutu kullanacak tablette 12.9 inç ve 11 inç ekran olacak. Fiyat ekran boyutuna göre artacak. 12.9 inçlik ekranda 1000 dolar ile 1300 dolar arasında bir fiyat olacak. 11 inç modelde ise 800 dolar ile 1100 dolar arasında bir fiyat olacak.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch EKG Özelliği için Harika Bir Güncelleme Yolda

Tabletin çıkışı için ise 2021 yılının ilk çeyreği hedefte. iPhone 12 tanıtımından daha sonraki bir dönemde yeni tablet çıkacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?