42mm Apple Watch’a İlgi Oldukça Yüksek

0
573

Yeni KGI araştırma sonuçlarına göre Apple Watch’ın Taptic Engine üretiminde yaşanan problemler aşılmış durumda ve üretiminin bu ay içerisinde iyileşmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Ancak bu süreçte yaşanan sorunların talepleri %20-30 arasında tahmin edilenlere göre azaldığını gösteriyor. Yeni tahminine göre üçüncü çeyrekte 5-6 milyon adet sipariş alınacağı tahmin ediliyor.

Apple’ın şimdiye kadar 20-30 milyon Apple Watch sevkiyatı yaptığı tahmin ediliyor ve her ne kadar siparişler kesintiye uğramış olsada üçüncü çeyrekte siparişlerin tekrardan normal seyrine geleceği tahmin ediliyor.

Yayımlanan araştırma sonuçlarındaki diğer detay ise Apple Watch siparişlerinin %80’nini 42mm kasa boyutunun oluşturuyor olması. Bayanların büyük çoğunluğu ise 38mm kasa boyutunu tercih ederken erkeklerin büyük çoğunluğu ise 42mm kasa boyutunu tercih etmişler.

Apple Watch’ın son yazılım güncellemesi ile başta Türkçe olmak üzere 5’den fazla ek dil desteği kazanması ile yakın zamanda ikinci dalga ülkelerde satışa sunulacağı bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Facebook iPhone Uygulaması için Yeni "Anlık Makaleler" Özelliğini Duyurdu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?