4. Nesil Apple TV’nin Donanım Detayları Belli Oldu

0
949
Apple global garanti değişiyor
Apple garanti durumları

Dördüncü nesil Apple TV güvenilir bir kaynağa göre 9 Eylül’deki etkinlikte tanıtılacak ve üçüncü nesil Apple TV ile benzer donanımsal özelliklere sahip olacak. Üçüncü nesil Apple TV ile bir diğer ortak noktası ise 4K video/yayın akışı için destek vermeyecek olması olacak.

2010 yılında tanıtılan ilk Apple TV tasarımı ve yapabildikleri ile ilgiyi üzerinde toparlamıştı. 8 GB ve 16 GB olarak iki farklı depolama alanı seçeneği sunan Apple TV’nin sonraki nesil cihazlarda da benzer özelliklerde yer alması ve tanıtılması beklenen dördüncü nesil Apple TV’nin de 16 GB ve 8 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği sunması artık kesinlik kazanmış durumda. Yeni Apple TV’nin 149 $ ile 200 $ arasında değişen bir fiyat ile satışa sunulması bekleniyor.

Yeni Apple TV özellikle oyun desteği için App Store erişimine sahip olacak. Kaynaklar diğer tüm uygulamalara doğrudan akış desteğinin gelmesi ihtimali üzerinde de duruyorlar. Ayrıca yeni Apple TV iOS 9 çalıştıracak ve iOS 9’daki birçok yeni özelliğin Apple TV’de yer alması bekleniyor.

Kaynaklar yeni Apple TV’nin A9 tabanlı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın arkasından geleceğini ve iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta yer alan A8 işlemci ile güçlendireceğini düşünüyorlar. Üçüncü nesil Apple TV’deki A5 işlemciye göre A8 işlemcinin büyük bir sıçrama olacağı kesin.

Ayrıca dokunmatik desteği ve hareket kontrolü gibi yeni özellikleri ile uzaktan kumandanın yenilenmesi bekleniyor. Kumandanın renk seçenekleri ise gri veya siyah renklerde olması bekleniyor. Özel bir metaldan imal edilecek olan kumanda üzerinde gelişmiş touchpad, ses seviyesini kontrol edebilmek için rocker düğmeleri, Siri ve home tuşu yer alacak.

Yeni Apple TV’nin güç girişi, standart bir HDMI konnektörüne ve bununla birlikte Mac / iTunes bağlantısı için küçük bir USB portuna sahip olacağı yani mevcut Apple TV ile aynı bağlantı noktalarına sahip olacağı belli oldu. Yeni Apple TV, üçüncü nesil Apple TV ile benzer bir görünüme sahip olacak ama daha uzun ve kalın olacağı biliniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Televizyonları İçin Hazırlıklar Ortaya Çıktı

Yeni Apple TV Siri ile gelişmiş arama desteğine sahip olacak. iOS 9’la birlikte gelen proaktif arama gibi gelişmiş arama özelliklerinin dördüncü nesil Apple TV’de yer alması hemen hemen neredeyse kesinlik kazanmış durumda.

Sonuç olarak, yeni Apple TV yenilenen işletim sistemi, Siri desteği, App Store desteği, oyun odaklı ve yeni dokunmatik uzaktan kumanda dahil olmak üzere pek çok büyük yeniliği içerecek. Daha fazla detay için 9 Eylül’de, Türkiye saati ile 20:00’da gerçekleştirilecek etkinliği bizimle birlikte takip edin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?