3 Kameralı iPhone X Modeli Geliyor

0
118
iPhone X

Akıllı telefonlarda kullanılan kameralar bir hayli gelişti. Özellikle son yıllarda akıllı telefon kameralarının, lenslerinin profesyonel kamera lenslerini aratmadığını görüyoruz. Son dönemin trendi olan çift kamera kullanımıyla beraber çeşitli efekt kullanımları ve özel modlarda profesyonelliği bir adım öne çıkartmaya başladı. Hal böyle olunca akıllı telefonların satışında kamera etkeni oldukça önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Markalarda değişen bu sistemlere ayak uydurmak adına, özellikle amiral gemisi serilen kameralarına daha fazla önem vermeye başladı. Bu markalardan biri olan Apple’ın, bir sonraki akıllı telefonlarında da yeni bir kamera dönemine geçiş yapacağı iddia ediliyor.

iPhone X için Yeni Kamera Sistemi

Tayvanlı kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple, iPhone X akıllı telefonlarının kamera sistemlerini öne çıkaracak. Marka mevcut akıllı telefonda kullanılan çift kamera sistemimi yeni özelliklerle değiştirmekle kalmayacak, arka kamera sayısını üç kameraya çıkaracak.

Tüm kameraların ise 12 MP sensörlere sahip olacağından söz ediliyor. Yeni lens tasarımına geçecek ve 6P lens tasarımını benimseyeceği iddia edilen markanın, 5x zoom özelliği sunacağı da bilgiler arasında.

iPhone X

Özellikle ışık modlarında çok önemli değişiklikler yapılacağı ve düşük ışık performansını arttırma adına çalışmalar yapacağı belirtilen markanın, toplamda 36 MP arka kamerasının ne derece performans sunacağını göreceğiz. Aynı iddialara göre tüm bunlar için 2019 yılında gelecek olan iPhone X modellerini beklememiz gerekecek. Yeni nesilde yeni kameralara geçiş yapılacağı iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.3 Güncellemesi Orijinal Olmayan iPhone Ekranlarını Kullanılmaz Yapıyor

İLGİLİ HABER:  Galaxy S9 Mu? iPhone X Mi? Hangisini Almalıyım? Detaylı Karşılaştırma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?