3 Kameralı iPhone

Akıllı telefonların kamerası konusunda önde gelen markalardan birisi de Apple olarak biliniyor. Teknoloji devi portre modu başta olmak üzere akıllı telefonlarında kamera sistemleriyle bir hayli beğeni topluyor. iPhone X modelinde de bu konuda son noktaya ulaşılmıştı. Apple’ın kamera konusunda en iyi modeli olarak gösterilen iPhone X akıllı telefonları ise yakın bir gelecek de geri plana düşecek gibi gözüküyor. Öyle ki yeni gelen bilgiler 3 kameralı iPhone modellerinin yolda olduğunu ortaya çıkardı. Daha öncede bu konuda bilgileri paylaştığımız yeni akıllı telefon modelleri için yeni bilgiler de var.

3 Kameralı iPhone Fark Yaratacak

Bu konuda yeni bilgiler ünlü analist Jialin Lu tarafından geldi. Ünlü analist tarafından gelen bilgilere göre her üç kamerada sıralı bir şekilde kullanılacak. Kameraların 3 boyut algılama teknolojisine ve stereoskopik görüş teknolojisine sahip olacağı ve bu konuda ilkleri sunacağı da yine iddialar arasında yer aldı. Öyle ki bu sensörler sayesinde nesneler arasındaki uzaklıkların bile hesaplanmaları sağlanacak. Apple bunun için özel teknolojiler sunacak ve yazılımlarla da bu teknolojileri destekleyecek.

3 Kameralı iPhone

En çok merak edilen konu ise üçüncü arka kameranın özelliklerinin neler olacağı. Bu konuda da önemli iddialar var. Ünlü analiste göre üçüncü arka kamera artırılmış gerçeklik sistemini destekleyecek. 3 boyutlu algılama sistemini kullanacak olan kameranın ARkit sistemiyle doğrudan bağlantılı olarak çalıştığını da göreceğiz.

Üçüncü lensin başka özellikleri de olacak. Bu artı, yakınlaştırma sistemi üzerine olacak. Daha uzun odak sayesinde kameraların 3X optik yaklaştırma sunacağı ve mevcut modellerin bir nesil ilerisinde bir model olacağı iddia ediliyor. Tüm bu teknolojilerin ne zaman tanıtılacağı konusunda da bazı bilgiler var. Ne yazık ki bu sistem 2018 iPhone modellerinde beklenmiyor. Bu sistem 2019 iPhone modellerinde kullanılacak ve Plus serisinde yer alacak.

İlginizi Çekebilir: 2018 OLED iPhone Modelleri Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?